Sonra bir aklını başına alıyorsun ve silkeleniyorsun. Arkasından gözyaşı dökülecek adam var, bir de dökülmeyecekler var. Ağladığın şeyin ne olduğuna bakıyorsun. Cevabı aşkınsa, üzülmene gerek yok, zaten bu tek taraflı bir aşkmış.

Benim en çok korktuğum adam tipi, tanışalı 2 ay olmuş, yüzük takalım, evlenelim muhabbeti yapanlardır. Ne oluyor yahu? Bir ömrü birlikte geçirmek istediğin kadını ya da adamı bu kadar çabuk seçebilmek nasıl bir öngörüdür? Şimdi, bu arkadaş yüzük işini güzel uydurmuş. Her tanıştığına bir yüzük takıp, kızın sesini kesiyor böylece. Temiz iş!

İnsan yüzük takmayı istediği birini neden kimsenin görmeyeceği ücra köşelere götürür diye düşündün mü? Bu arkadaşın yüksek ihtimalle her yerde bir çıkıntısı vardır sevgili kardeşim. Muhtemelen de hepsine birer yüzük takıyordur. O yüzden sen şimdi hiç kafanı yorma. Adama da öyle mesaj falan atıp durma. Bu sana ilişkiler hakkında küçük bir ders olarak cebinde dursun. İleride bu tarz birinle karşılaştığında artık 100 metreden tanıyacağına, bir daha aynı hataya düşmeyeceğine emin ol.

Aldatılmak elbette insanı yaralar ama senin hikayende daha önemli bir şey var: Kurtulmak! Sen bence bu işi iyi yırtmışsın. Eğer daha kafasına yatan birini bulmasaydı, kim bilir daha ne kadar zaman seninle vakit geçirecekti. Üstelik bu tiplerin daha tehlikeli tarafları var. Yüzük taktığında, sen onu eşin olarak göreceksin, aradan kısa bir zaman geçecek, bu arkadaşın bir anda işleri kötüye gidecek, zor günler geçirecek, sıkıntılı tavırlar gösterecek. Sen de onu müstakbel eşin olarak gördüğünden, kıyıda köşede varsa iki kuruş birikmiş paran çıkarıp vereceksin. Belki sigarasına kadar alacaksın. Yani, bu hikayenin dibi bulanık sevgili kardeşim..

Bu yüzden sen hemen aklını başına al. Değil ona mesaj çekmek, telefon rehberinden adını bile sil. Arkana bakmadan uzaklaş, şükür et, yırtmışsın. Hiç boşuna da kendini üzme, önünde akıp giden hayata bak. Çok daha doğru ve sevgiyi bulaşacağın insanlarla karşılaşman dileğiyle.

Sevgilerimle
Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü
Candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Mektup Yazmak için Tıklayın

 

ben de ayrılık acısı çekiyorum. Biz bir yıl önce tanıştırılmıştık.evlilik geçirmiş..15 yaş büyük birisiydi. görüşmemizin 2. ayında yüzük takmak istedi ama ben kabul etmediim.hazır değildim.ben onu sevmeye başlayınca da onun fikri değişmeye başlamıştı.eski eşiyle yaşadıklarını yaşayacağından korkuyordu.ben de o aralar iş sıkıntısı çekiyordum onunla paylaşıyordum…..ama o rahatına çok düşkündür belki her ne kadar anlatıyor olmamdan seviniyormuş gibi görünse de bu onu sıkmış olabilir.nihayetinde 5 ay önce benden ayrıldı.nedeni beni sevmemesiymiş.bıraktı gitti.yeni duydum ki bir başkasına yüzük takmış.duyar duymaz tonlarca sitemli mesaj attım.aldatıldığımı düşündüm zamanında.o bir tek mesaj yazdı öyle olmadığını söyledi.kafamı dağıtmak için hafta sonu yolculuğa çıktım ama beni götürdüğü kimsenin pek bilmediği gizli bir çay bahçesi vardı yol kenarında otobüsten oraya bakarken onu gördüm.o kızı ve onu.yine elinde gazetesi kızı karşısına oturtmuştu. dayanamayıp bir sürü mesaj çektim.hiçbirine cevap vermedi.acizliğime çok kızıyorum ama elimde değil…sizce ne yapmalıyım?

Candan Sohbetlere Mektup Yazmak için Tıklayın