Çok uzun zaman aldı senden kalan acıları silmek; kolay değildi onca yılı bir kalemde yok etmek. Anılarımı silmek istemedim, hepsi benim parçamdı. Benim derdim o anıları her hatırladığımda yüreğimde oluşan bıçak yarasından kurtulmaktı.


Zaman denir ya, gerçekten zaman ve elbette unutmaya gönüllü olmak gerekiyormuş bunun için; şimdi anladım.


Sevdamı unutmak istedim mi dersen, insan kalbinde oluşan o büyük coşkuyu neden unutmak ister ki? Ama senden kalan acıları unutmayı çok istedim. Bende yarattığın o ağır halleri, psikolojik etkileri, ruhumdaki yaralı, sancılı, acılı halleri silip atmayı istedim.


Seni değil de, senden üstüme yapışanları unutmak istedim. Nasıl bir daha güvenebilecektim bir erkeğe? Nasıl bir daha sevecek cesareti bulacaktım?


Nasıl olacaktı da; senden sonra gelene kalbimdeki bunca kanayan yarayı göstermeden, içindeki önyargıları, korkuları, yorgunlukları silerek, sanki ilk defa onu görmüş gözlerim gibi bakacaktım?


Yeniden başlamaya cesareti nereden bulacaktım? Nereden öğrenecektim her seferinde düşsem bile kimseye değil, kendime güvenmeyi?


Seni unutmak değildi derdim, hiçbir zaman da olmadı; bende bıraktığın izleri silmenin peşindeydim, o yüzden bu kadar çabaladım.


Sonra bir gün, çıkıp geldi karşıma biri, baktı o derin okyanus gözleriyle. Bir anda gece bitti, yıldızlar gitti, mevsim bahara döndü, güneş doğdu. Demek dedim yeniden sevebileceğim, demek yeniden öpebileceğim birini. Ne varsa içimde, hepsini anlattım tek tek, senden kalan bütün acıları kalbimden çıkarıp masaya koydum.  


Baktı şöyle bir, gülümsedi hafifçe, elinin tersiyle itti hepsini; düştüler! Yeniden yazılacak tarih dedi. Tuttu elimden, yürüdük!


Benimle yaşadıkça hep daha çok parladı gözleri, mutlu olduğunu söyledi, gösterdi, yaşattı ve dedi ki: “Bir adam seni bir kere sevmişse, bir daha asla unutamayacaktır!” Düşündüm de, haklıydı!


O yüzden demek bıkıp usanmadan bana dönmek isteyişin. Hep kafanı çıkarıp zaman aralıklarından beni kontrol edişin, tek bir boşluk, açık kapı bulsan girmek isteyişin….


Benim senden kalan izleri unutmam kolay olmadı yalanım yok ama seni unutmanın derdine hiç düşmedim. Şimdi anlıyorum ki; ben nasıl bir gün senin gözlerini hatırlamayacaksam, sen de inadına beni unutamayacaksın!


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.