bikinili-kiz

Selülitten kurtulmanın doğal yolları

‘Yüksek Topuklar’ editörleri olarak bu yaz tatiline tamamen hazırız çünkü birazdan sizinle paylaşacağımız selülit giderici yöntemleri uygulayıp hem kilo verdik hem pürüzsüz bacaklara kavuştuk! Özgürce bikini ve mayolarımızı giyip, elimizde kitabımız güneşin keyfini çıkarırken ‘selülitlerim görünüyor mu?’ endişesi yaşamayacağız. Siz de bizim gibi selülitsiz ve rahat olmak istiyorsanız, selülitlerden kurtulmak için 5 adımlık rehberimizi okuyun.

1. Selülitlerden kurtulmaya yemin ettik

Hayatta ne yapmak istiyorsak, onun için kararlı olmak gerektiğini biliyoruz. Bu yüzden, amacımıza ulaşmak için selülitlerden kurtulmaya yemin ettik. Ne olursa olsun yolumuzdan ayrılmayacak, abur cubur ve pastalara pas vermeyecektik. Nitekim, katıldığımız basın davetlerinde önümüzde şahane tatlılar gelse de hep birlikte şöyle dedik: bu yaz selülitlerden kurtulacağız – bu yaz selülitlerden kurtulacağız – bu yaz selülitlerden kurtulacağız! =)

2. Detoks sularımızı her gün içtik

Selülit giderici en etkili yöntemlerimizden biri, detoks suyu içmek oldu. Ödem söktürücü, kan dolaşımını hızlandırıcı limon, çilek, salatalık, taze zencefil gibi mucizevi besinleri geceden suyumuza ekledik, ertesi gün bardak bardak içip hem fazla kilolardan hem selülitlerden kurtulduk.

Pratik detoks suyu tarifi için buraya tıklayın!

3. Yağ yakıcı kahvelerimizi içtik

Kahve, yanında bol suyla içildiğinde selülit giderici etkiye sahiptir çünkü dolaşımı hızlandırıp, idrar ve ödem söktürücü özelliğe sahiptir. Biz, ‘Yüksek Topuklar’ editörleri olarak her akşam üstü ofiste tarçınlı yağ yakıcı kahvelerimizi yapıp içtik. Bu kahve aynı zamanda tatlı isteğini kestiği için bizi fazla kalori almaktan korudu.

Doğal yağ yakıcı tarifi için buraya tıklayın!

yag-yakici-kahve

4. Bayılana kadar squat yaptık!

Başta bacak, kalça ve karın kaslarını çalıştıran squat, selülitlerden kurtulmak için uyguladığımız en güzel hareketlerden biriydi. Başlangıçta günde 10 kez yaptık, vücudumuz güçlendikçe sayısını artırdık. Ofiste birbirimizi motive etmek için “en fazla squatı kim yapacak?” yarışması düzenledik. Biliyorduk ki bu yarışmanın sonunda hepimiz kazanacaktık, selülitler kaybedecekti. Ve öyle de oldu!

Resimli squat nasıl yapılır anlatımı için tıklayınız!

5. Tok tutan ve yağ yakan yiyeceklerle beslendik!

Sizlere her gün en doğru sağlık, diyet ve beslenme haberlerini hazırlarken titizlikle araştırmalar yapıyor, bu sayede yepyeni bilgiler ediniyoruz. Doğanın bizlere sunduğu tok tutan ve yağ yakan özellikteki yiyecekleri listeledik ve onları daha fazla tükettik. Evden çıkarken çantamıza atıp ofise veya toplantılarımıza götürdük, ara öğünlerde yedik. Merak etmeyin, o yiyeceklerin neler olduğunu sizlerle de paylaşıyoruz.

Tok tutan ve yağ yakan yiyecekler için tıklayın!

Bonus: Selülit giderici daha fazla bilgi

son-icerik

Belki size mucize gelebilir ama bu saydığımız 5 yöntemi uygulayarak selülitlerden kurtulduk. Fakat sizin daha fazla bilgiye, beslenme konusunda daha çok yönlendirmeye ihtiyacınız olabilir, işte bunun için de çözümler yine Yüksek Topuklar’da var!

Daha fazla selülit giderici öneri için tıklayınız!