selulitlerimden-nasil-kurtuldum

Selülite iyi gelen yağlar

Selülit giderici en iyi bitkisel yağlar hangileri, öğrenmek ister misiniz? En doğru cevabı Yüksek Topuklar’da bulacaksınız çünkü sizinle birebir kadınlar üzerinde denenmiş selülite iyi gelen yağları paylaşıyoruz.

  • Kadınlar üzerinde yağlar test edildi

İngiltere’de yayımlanan “Stylist” isimli dergi, selülite çözüm olarak önerilen reçeteleri, gönüllü kadınlar üzerinde denedi ve sonuçları değerlendirerek gerçekten selülite iyi gelen yağları buldu. Ayrıca, hayal kırıklığına uğramamak ve vakit kaybetmemeniz için selülit sorununda işe yaramayan yöntemleri de açıkladı. Bir ay boyunca gönüllü kadınlar üzerinde uygulanan bu reçeteler arasından size en uygun olanını seçip uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Hindistan cevizi yağı: en iyi

Selülite iyi gelen yağlarda birinci sırada Hindistan cevizi yağı var. Gönüllü kadınlar üzerinde bir ay boyunca uygulanıp en başarılı sonuç alınan yağın, Hindistan cevizi yağı olduğu tespit edildi. Selülit sorunu olan kadın, Hindistan cevizi yağını banyo fırçası yardımıyla bacaklarına masaj yaparak uyguladı ve ilk haftadan itibaren görünümde iyileşme olduğunu fark etti. Haftada üç kez Hindistan cevizi yağını, banyo fırçası yardımıyla masaj yaparak uygulamanın en sorunlu ciltlerde bile işe yaradığı saptandı. Bizce, denemeye değer!

hindistan-cevizi-yagi

  • Zeytinyağı ve ardıç yağı: çok iyi

Selülit deneylerine katılan kadın, haftada üç kez eşit oranda zeytinyağı ve ardıç yağını karıştırıp bacak ve kalçalarına sürdü. İlk haftanın sonunda fark edilir bir değişiklik yoktu ancak kadın yılmadı ve bir ay boyunca bitkisel karışımı kullanmaya devam etti. Sonuç mu? Dört haftanın sonunda selülitler yok denecek kadar azalmış, cildi bebek gibi yumuşacık olmuştu. Kadın, bu bitkisel yağları hayatı boyunca kullanacağını ve çok memnun kaldığını söyledi.

  • Limon suyu ve acı biber: iyi

Selülit deneyine katılan kadın, bir adet limonun suyu ve bir tatlı kaşığı acı biberi; bir bardak suyla karıştırdı ve günde üç kez bu karışımı içti. Bir ayın sonunda kadının bacakları inanılmayacak kadar güzel ve pürüzsüz görünüyordu. Ayrıca, acı biberin vücuttaki yağları yakıcı ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisiyle kadın kendini daha iyi hissediyordu.

  • Kahve taneleri: orta

Selülit deneyine katılan kadın, haftada iki kez günde on dakika, sıcak suyla duş alırken bacaklarına kahve çekirdekleriyle masaj yaptı. Bir ayın sonunda selülit görünümü hafif oranda azalmış ancak bacakları çok sıkılaşmıştı.

  • İşe yaramayan yöntemler

Deney sonuçlarında, selülitte asla işe yaramayan reçeteler de tespit edildi. Sizin için işe yaramayan yöntemleri de yazıyoruz ki başka bir yerde görürseniz, denemeyin ve hayal kırıklığına uğramayın…

Yosun banyosu yapmak işe yaramıyor. Selülit olan bölgelere bal sürmek ağda etkisi yaratıp can acıtıyor ve asla işe yaramıyor! İngiliz tuzu, okaliptüs yağından oluşan işe yaramıyor, denemeyin! Elma sirkesi ve ardıç yağı karışımının kokusu berbat ve hiçbir işe yaramıyor.