Kalça ve bacaktaki selülite doğal çözüm arayanlar için en etkili yöntemleri açıklıyoruz. Düzenli uygulama ile istediğiniz sonucu alabilir ve hayalinizdeki görüntüye kavuşabilirsiniz. Üstelik, selülite doğal çözüm önerilerimiz hem ekonomik hem de pratik. Haydi başlayalım!

selülite doğal çözüm için yöntemler var
Evde selülit giderici çalışmalar yapabilirsiniz

Kadınlar güçlüdür, bir konuyu kafasına taksın yeter! Bu ister selülit olsun, ister kilo vermek. İnatçı yapınızı ortaya çıkarın ve doğal çözüm yöntemlerini istediğinizi elde edene kadar yapmaya devam edin. Bazı günler unutursanız, kendinize şefkatli yaklaşın; olabilir bu çok doğal deyip yeni günde kaldığınız yerden devam edin.

 • Elma sirkesiyle selülite doğal çözüm bulun

Elma sirkesi selülite doğal çözüm olacaktır
Her gün bir kez elma sirkesi içebilirsiniz

Doğanın eczanesinden elma sirkesi hem selülitlerden kurtulmak hem kilo vermek için mükemmel bir yoldur. Beraberinde günde 3 litre su içerseniz, selülite neden olan atık suyun, toksin vücuttan çıkarılmasını desteklersiniz. Bir su bardağı oda sıcaklığında suya bir tatlı kaşık elma sirkesi ekleyin. Aç veya tok karnına, her gün için. Kesinlikle faydasını göreceksiniz.

 • Duşta kese yaparak daha iyi görünün

Bölgeyi iyice keseleyin ve selülite doğal çözüm bulun
Keseyi güzellik marketlerinden alabilirsiniz.

Selülit olan bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmak için duşta keseleme yapabilirsiniz. Bunun için biraz acıya dayanıklı olmanız gerekiyor çünkü sorunlu bölgeleri hafif kızarana kadar ovmalısınız. Her defasında cildinizin daha iyi bir görünüme ulaştığına şahit olacaksınız. Üstelik, ölü deriler temizlenecek ve daha pürüzsüz bir hissiyat verecek.

 • Hindistan cevizi yağı ile selülite doğal çözüm

Cildi besler ve onarır, selülite iyi gelir.
Selülit giderici özelliğe sahip doğal yağ var.

Bir grup gönüllü kadın selülite iyi gelen yağlar için deneye katılıyor. Her gün kalça ve bacaklarına masaj yaparak Hindistan cevizi yağı sürüyor. Sonuç mu? 4 hafta gibi kısa bir sürede gözle görülür iyileşme fark ediliyor. Hatta etkiyi artırmak isteyenler, kahve telvesini yağa ekleyip kullanıyor. Ne dersiniz, kesinlikle denemeye değer! Her sabah veya akşam bu bakım uygulamasını yapabilirsiniz.

 • Doğada yürüyüş yaparak incelebilirsiniz

Hareket varsa bereket var
Spor hayatınızın bir parçası olursa şahanedir

Selülite doğal çözüm ararken, yolunuz mutlaka yürüyüş ve egzersize uğrar. Çünkü, hareketli bir yaşantı bu problemin çözümünde son derece önemlidir. Her gün bir saat tempolu yürüyüş yaparak bölgenin çalışmasını ve sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik, yürüyüş sırasında hormon dengesi sağlanır. Sonunda kendinizi daha enerjik, iyi ve zinde hissedersiniz.

 • Selülite doğal çözüm için hafif acı bir karışım

Biberli çay selülite doğal çözüm olur
Günde iki kez içebilirsiniz.

Deneyimler üzerinden ilerliyoruz: Acı biberin metabolizma üzerindeki etkisini hepimiz biliyoruz. Bu şahane gücü selülit temizliği ve kilo vermek için kullanabiliriz. İşte, size denenmiş ve başarılı sonuç veren bir tarif daha: Bir çay bardağı oda sıcaklığında suya, bir tatlı kaşığı toz acı biber ve yarım limonun suyunu ekleyip karıştırın. Sabah ve akşam, günde iki kez için. Sonuçtan çok memnun kalacaksınız.

 • Başka ne yapabilirim diyenlere tavsiyelerimiz:

Daha fazla çözüm yolu var
Güçlü bir kurtuluş planı yapabilirsiniz
 1. Tatlı, hamur, alkol, gazlı içecek, kızartma tüketimini mümkün olduğunca azaltın. Çünkü, bunlar selülite neden olur.
 2. Ananas, yeşil çay, kabak, salatalık, acı biber, ıspanak, ilikli kemik suyu gibi besinleri tercih edin. Çünkü, selülite iyi gelen besinlerdir.
 3. Doğadan şifa bulmak için selülite iyi gelen bitki çayları içebilirsiniz. Kiraz sapı, biberiye, zencefil, zerdeçal çayı tercih edebilirsiniz.
 4. Ekonomik durumunuz uygunsa bir spor salonuna kayıt olup özel hoca eşliğinde bacak, basen egzersizleri yaparsanız selülit gidermek için faydalı olacaktır.
 5. Yürüyüş veya egzersiz yapmak illa dışarı çıkmanız gerekmiyor. Evinizde hareketli şarkılar açarak dans edebilir, yürüyebilir ve hareketler yapabilirsiniz.
 • Evde selülite masaj aleti kullanabilirsiniz

Masaj aleti ile her gün daha keyifli olsun
Evinizin konforunda selülit masajı yapabilirsiniz

Son dönemde ev tipi masaj aletleri çok gelişti. Uyguladığı titreşim ile bölgedeki kan akışını hızlandırıyor ve selülit gidermeye yardımcı oluyor. Gayet uygun fiyata, şarjlı masaj aleti alıp her gün kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Şahane değil mi? Yorgun bir günün sonunda bel, boyun, sırt bölgesine masaj yaparak rahatlayabilirsiniz.

Referans bilgi: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6374708/