Bacaklardaki rahatsız edici selülit görüntüsünden kurtulmak için yapabilecekleriniz var! Sizlere yardımcı olacak selülite çözüm önerileri hazırladık. Baştan sona okuyup faydalı bilgiler edinebilir, hemen uygulamaya başlayıp harika sonuçlar alabilirsiniz.

Selülite çözüm için evde bakım yöntemleri var
Selülitlerden kurtulmak için kolaylıklar var.

Aklınızda bulunsun: Selülite çözüm için düzenli uygulamalar gerekiyor. Örneğin, sabırla her gün üç litre su içmek, her banyoda keselemek gibi. Gözünüzde pürüzsüz bacaklarınızı canlandırıp her bir işlemi istekle yapmak için kendinizi motive edebilirsiniz.

Kan dolaşımını hızlandırmak çözüm olur

Her banyoda kese yapabilirsiniz
İpek kese kan dolaşımını hızlandırır.

Güzellik marketlerinden kolayca alabileceğiniz ipek kese, bacaklarda kan dolaşımını canlandırır ve daha hızlı bir akış sağlar. Bu sayede selülitlerden kurtulmaya yardımcı olur. Her duşta, selülit bulunan bölgeleri iyice keseleyin. Zamanla etkisini görmeye başlayacaksınız.

Kahve telvesiyle bacaklarınıza masaj yapın

Masrafsız selülit bakım yağı yapabilirsiniz
Biraz kahve biraz yağ ile selülite çözüm bulun

Türk kahvesi veya filtre kahve içtikten sonra telvesini çöpe atmak yerine evde bakım için kullanabilirsiniz. Evet, gerçekten işe yarıyor! Çünkü, içeriğindeki kafein bölgede dolaşımı hızlandırıyor. Ayrıca, yumuşacık pamuk gibi bir hissiyat kazanmasını sağlıyor. Yapmanız gereken çok basit: Kahve telvesini bacaklarınıza masaj yaparak sürün, biraz bekleyin ve bol suyla durulayın. Dilerseniz içine biraz biberiye, çay ağacı veya zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

Sıkılaştırıcı vücut losyonu kullanın

Selülit bakım saati hazırlayın
Sıkılaştıran losyonlar ile selülite çözüm bulun

Son dönemde kozmetik ürünlerin etkinliği arttı ve iyi sonuçlar veriyor. Güvendiğiniz bir markadan cildi besleyen ve sıkılaştıran vücut losyonu alıp her gece yatmadan önce sürebilirsiniz. Unutmamak için telefonunuza bir hatırlatıcı alarm kurarak, düzenli bakıma devam edebilirsiniz.

Kolajen sayesinde daha sıkı bir cilde sahip olun

Her gün bir doz kolajen içebilirsiniz
Tüm vücut dahil cildi güzelleştiriyor.

Güzellik iksiri olarak bilinen kolajen, tüm vücut dahil cilt yapısının onarılması ve güçlenmesine yardımcı oluyor. Yapılan çeşitli araştırmalar, 3 aylık düzenli kolajen kullanımının için etkili bir uygulama olduğunu gösteriyor. Ayrıca, güzel saçlar ve daha yüksek enerji için her gün bir doz kolajen içebilirsiniz.

Yürüyüş sayesinde ince ve sıkı bacaklara kavuşun

Spor varsa güzellik vardır
Günde bir saat yürüyüş yapabilirsiniz.

Aslında selülit, biraz da hareketsiz yaşam sonucu ortaya çıkar. Bunu değiştirmek ise tamamen bizim elimizde! Her gün bir saat yürüyüş selülite çözüm olduğu gibi ruh, beden, zihin bütünlüğünün sağlanmasında yardımcı olur. Bir düşünün, 24 saat içinde 1 saat yürüyüşü hak ediyorsunuz, değil mi? Bunu kendinize ödül olarak verin.

Bol bol su içerek vücudunuzu içeriden temizleyin

Şifalı besinlerle suyunuzu zenginleştirin
Meyvelerle için detoks suyu hazırlayabilirsiniz.

En temelde yaşamsal ihtiyaçlarımızdan biri sudur, ancak unutabiliriz. Amacımız hem selülitlerden kurtulmak hem daha sağlıklı olmak ise, bol bol su içelim. Tadını daha güzel yapmak ve su içmeyi zevkli hale getirmek için meyveler ekleyip detoks suyu yapabiliriz. Bir dilim ananas veya limon veya şeftali ile suyun gücünü artırabiliriz.

Günlük beslenmenizden zararlı temizliği yapın

Bir beslenme temizliği yapabilirsiniz.
Doğal besinlerle selülitle savaşabilirsiniz.

Gerçek şu ki bazı alışkanlıklarımız kilo ve selülit üzerinde olumsuz etkiye sebep oluyor. Hamur, tatlı, kızartma, tuzlu yiyecekler ile aramıza biraz mesafe koymamız gerekiyor. Sabahtan akşama kadar örnek bir gününüzü düşünüp zararlı besinleri tespit edin ve yepyeni görünüme kavuşmak için onlarla aranıza mesafe koyun.