Portakal kabuğu görüntüsünden rahatsızlık duyuyorsanız; selülite bitkisel ve doğal çözüm tavsiyelerimiz size yardımcı olabilir. Evde kolayca yapabileceğiniz uygulamalar sayesinde hayalinizdekini gerçekleştirebilirsiniz. Kil maskesi, maydanoz kürü, şifalı yağlar gibi selülite bitkisel çözüm tavsiyelerimiz, işinizi kolaylaştıracak.

Selülite bitkisel çözüm tavsiyeleri sunuyoruz
Evde selülit tedavisi için bitkisel önerilerimiz var

İlk olarak, selülit nedir ve neden olur hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz: Selülit, deri altında meydana gelen, düzensiz ve aşırı yağ birikiminin kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla meydana gelir. Bu bozulma sonucu, ciltte portakal kabuğu görünümü oluşur.

Selülit yalnızca kilolu kadınlarda olmaz, zayıf kadınlar da selülit sorunu yaşayabilirler. Hareketsiz yaşam, genetik faktörler, yaşlanma, fazla kilo, östrojen hormonun fazla salgılanması gibi sebeplerle selülit meydana gelebilir.

Selülite bitkisel çözüm için taze soğan yiyebilirsiniz

Selülite bitkisel çözüm için taze soğan tercih edebilirsiniz
Taze soğan ödem ve selülit giderici özelliğe sahiptir.

Taze soğan, içeriğindeki faydalı vitamin ve mineraller sayesinde selülite doğal bir çözüm olabilir. Çünkü, vücuttan toksin, ödem ve atık su temizliğinde son derece etkilidir. Özellikle, salatalara eklenen çiğ taze soğan canlılığını koruduğu için daha yararlı olacaktır. Eğer, kokusundan rahatsız oluyorsanız, akşam yemeklerinde tercih edebilir, sonrasında karanfil çiğneyebilirsiniz.

Biberiye çayı içerek selülite doğal çözüm bulabilirsiniz

Selülite bitkisel çözüm için biberiye çayı için.
Selülite iyi gelen bitki çaylarından biri biberiyedir.

Kan dolaşımını hızlandıran, zindelik veren biberiye çayını her gün iki fincan içebilirsiniz. Bu sayede hem deride sıkılaşma olacak hem selülit görüntüsü azalacaktır. Aktardan veya güvendiğiniz bir markadan biberiye çayı alabilirsiniz. Tadını daha güzel hale getirmek için limon, portakal dilimleri, çubuk tarçın, tane karabiber ve karanfil ekleyebilirsiniz.

Selülite bitkisel çözüm olarak kese yapabilirsiniz

Sorunlu bölgeye kese yaparak çözüm bulabilirsiniz
Her gün uygulama sayesinde hızlı sonuç alabilirsiniz

Durağan ve hareketsiz bacaklar sonucu selülit meydana gelebilir. Hem bunu önlmek hem bitkisel çözüm bulmak için bacaklarınıza bir şifalı yağ sürüp ipek kese veya atkılı fırçayla keseleme yapabilirsiniz. Bölgedeki kan dolaşımını yükseltir ve selülitin azalmasına yardımcı olur. Günde bir kez uygulamayı yaparsanız, daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

İçeriden selülit tedavisi için maydanoz kürü içebilirsiniz

Maydanoz kürünü 7 veya 15 boyunca yapabilirsiniz
Selülit giderici besinler ile kür hazırlayabilirsiniz

Aslında selülite iyi gelen besinler vardır, bunlardan üçü maydanoz, limon ve zencefildir. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz maydanoz kürünü 15 gün boyunca kullanabilir ve tüm cildinizde iyileşme görebilirsiniz. Tarifi ise çok basit: Çeyrek demet maydanoz, kabuğuyla beraber yarım limon, bir su bardağı oda sıcaklığında su ve bir çay kaşığı toz zencefili robotta çekin. Günün herhangi bir saatinde için. Şifa olsun.

Selülite iyi gelen detoks suyu tarifi yapabilirsiniz

Selülite iyi gelen detoks suyu tarifi
Sadece üç besinle selülit detoks suyu yapabilirsiniz

Selülit tedavisinde günlük yeterli miktarda su tüketimi son derece önemlidir. İçme suyunuza akıllı besinler ekleyip, selülite bitkisel çözüm yaratabilirsiniz. Nasıl mı? Ananas, portakal, limon, biberiye, taze nane, çilek, salatalık gibi yiyecekler selülitin giderilmesinde aktif rol oynar. Bir litre oda sıcaklığında suya, seçtiğiniz üç besini ekleyin. Geceden sabaha kadar bekletin ve ertesi gün bardak bardak için. İstediğiniz sonucu alana kadar her gün yeni besinler kullanarak detoks suyu yapabilirsiniz. Bu sadece selülit değil, kilo vermek ve cilt güzelliği de faydalı olacaktır.

Selülite iyi gelen doğal yağlar kullanabilirsiniz

Aktardan doğal yağlar alabilirsiniz
Haftada bir kez selülite iyi gelen yağlar kullanın.

Şifalı yağlar, cilt yapısının onarılması ve yeniden yapılandırılmasında faydalıdır. Evde hazırlayacağınız karışım sayesinde selülite doğal çözüm bulabilir ve güzel kokuların keyfini sürebilirsiniz.

Malzemeler,

  • Portakal yağı
  • Limon yağı
  • Biberiye yağı
  • Buğday yağı

Hazırlanışı,

  1. Tüm yağlardan 10 damla alın.
  2. Cam bir kasede karıştırın.
  3. Her gece yatmadan önce sürün.

İhtiyacınız olan aromaterapi yağlarını aktardan, internetten veya güzellik malzemeleri satan marketlerden temin edebilirsiniz. Az miktarda kullandığınız için yağlar size uzun süre yetecektir. Yani, bu aynı zamanda selülite ekonomik bir çözümdür.

Bacaklarınıza kil maskesiyle selülite bitkisel çözüm bulun

Selülite bitkisel çözüm için kil maskesi yapabilirsiniz
Kil maskesi tüm vücutta kullanım için uygundur

Doğal kil, cilt yapısını onarır, besler ve canlandırır. Ayrıca, hızlı bir ödem söktürücü özelliğe sahiptir. Haftada sadece bir kez, kalça ve bacaktaki selülit görüntüsünü azaltmak için kil maskesi yapabilirsiniz.

Eğer, uygulama öncesi kese yaparsanız daha etkili olacaktır. Yeterli miktarda kil maskesini sürüp yirmi dakika kadar bekleyin ve ardından bol suyla durulayın. Anında yumuşacık dokunuş verecektir.