selulit-bacak

Bizi istediğimizi gibi giyinmekten, sahilde pareosuz dolaşmaktan, eşimizin karşısında vücudumuzdan emin şekilde durmaktan mahrum bırakan selülitlerden kurtulmak istiyoruz. Özellikle yaz mevsiminin yaklaştığı zamanlarda “selülit nasıl geçer?” diye düşünüyoruz. Gelin, bu sefer işi garantiye alın ve denediğim selülit yağını kullanın. Selülit nasıl geçer sorusunun, etkili ve kolay yolunu öğrenmek için deneyim yazımı okumaya devam edin.

Değerli Yüksek Topuklar okuyucusu, müjdeler olsun: hepimizin ortak sorununa çözüm olacak  selülit yağı buldum ve şimdi sizinle paylaşacağım için çok mutluyum! Araştırmacı, meraklı bir editör olarak selülit giderici yağı bir hafta boyunca denedim ve mutlu sona ulaştım.

Arkadaşlarımın tavsiyesini dinledim

Selülitlerden kurtulmak için cildi iyi nemlendiren, onaran ve yeniden yapılan bir yağ arıyordum. Araştırmalarım sonucunda Hindistan cevizi yağının en iyilerden biri olduğunu gördüm. Özellikle, selülitlerden kurtulan arkadaşlarım bana bu yağı öneriyordu, ben de hemen kullanmaya başladım. Süper nemlendirici özelliği olan bu yağı, her gün duş aldıktan sonra selülit olan bölgelerime sürdüm. Bazen ipek kese bazen at kılı fırçayla iyice bastırarak, yuvarlak hareketlerle masaj yapacak şekilde cildimin üzerinde gezdirdim ve selülit yağını cildime yedirdim. Yağın, cildim tarafından emilmesi için 15 dakika kadar bekledim.

Her gün yağı kullandım ve su içtim

Hindistan cevizi yağıyla masaj yaparken bir yandan da günde en az 2,5 litre su içtim. “Ben su içmiyorum, sevmiyorum, unutuyorum” laflarını bırakacaksınız! Eğer pürüzsüz bacaklar ve kalçalar istiyorsanız, o su içilecek; bunu kabul edin. Bazen detoks suyu yaparak vücudumdan toksinlerin atılmasına yardım ettim.

hindistan-cevizi-yagi

Kan akışını hızlandırmak için yürüdüm

Ayrıca, birer gün aralıklarla bazen açık havada bazen yürüme bandında yarım saat ila bir saat arasında değişen sürelerle yürüyüşler yaptım. Çünkü, selülit nasıl geçer diye yaptığım tüm uzman araştırmalarımda “kan akışını hızlandırın, bunun için yürüyün veya selülit giderici hareketler yapın” önerisi vardı.

1 haftada selülitlerim azalmaya başladı!

Sonuç mu? Bir hafta sonunda gözle görülür değişiklik oldu, o pütür pütür görünüm azaldı. Hindistan cevizi yağını kullanmaya devam edeceğim. Gönül rahatlığıyla size de tavsiye ediyorum; kendinize bir iyilik yapın ve bu yağı kullanın. İnanın, üşenmenize bile gerek yok; maksimum 5 dakika sürüyor yağı sürüp masaj yapmak. Haydi, göreyim sizi! Yüksek Topuklar Kadınları’na selülitsiz bacaklar yakışır!

Arzu Karabulut // Yüksek Topuklar