selulit-cozumler

Selülit giderici yöntemleri ‘Yüksek Topuklar’ editörleri olarak denedik, başarılı sonuç aldıklarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Temel selülit giderici yöntemlere ek olarak, haberimizin sonunda yine denenmiş selülit giderici çay tarifini de bulacaksınız.

İçeriden yok ediyor: Yiyecekler

Sağlıksız bir beslenme, beraberinde selüliti getirir. Yağlı yiyecekler, kızartmalar, tatlılar yerine doğanın sunduğu mucizevi yiyecekleri tüketin. Yağ yakıcı ve kilo verdirici etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış yiyecekler, selülit giderici etki gösteriyor.

Selülit giderici yiyecekler için tıklayınız

En kolayı ama etkilisi: Su içmek

Selülitten kurtulmak için yapabileceğiniz en kolay ama etkili yöntemlerden biri su içmektir. Hem metabolizmanızın hızlanmasına, zayıflamaya ve hazmı kolaylaştırmaya yarayan su, aynı zamanda selüliti de engelliyor ve görünümü azaltıyor. Size inanılmaz mı geliyor, deneyin ve farkı görün!

Hareketi artırıyor: Fırçalamak

Katılaşmış yağları eritmek ve selülite son demek için problemli bölgeleri haftada 2 kez fırçalayın. Dilerseniz, ipek kese kullanarak da selülitli bölgelerin düzelmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemi banyoda yaparak kan akışını hızlandırabilir ve sonrasında kakao veya Hindistan cevizi yağı kullanarak selülit görünümü azaltabilirsiniz.

candice-swanepoel-2015

Onları yerinden ediyor: Egzersiz

Selülitin bir nedeni de hareketsiz hayattır. Selülitten kurtulmak için her gün düzenli olarak yürüyüş yapmaya özen gösterin. Spor yapmak, bölgedeki kan akışını hızlandırarak selülitten kurtulmanızı kolaylaştıracaktır. Özellikle evde yapabileceğiniz basen eritme egzersizleri, selülitleri yerinden edecektir.

Resimli basen eritme hareketleri için tıklayınız

Anti-selülit kremleri

Her gün selülitli bölgelere uygulayacağınız selülit kremleri zaman içinde bölgeyi iyileştirecek ve harika görünen bacak ve kalçalara sahip olabileceksiniz. İyi sonuç almak için selülit kremlerini her gün kullanmalı, yukarıda önerdiğimiz gibi günde 3 litre su içmelisiniz.

Selülit giderici çay tarifi

Ve haberimizin sonunda bonusa geldik: selülit giderici çay tarifi, üstelik denenmiş ve başarılı sonuç alınmış! Yağ yakıcı besinlerden hazırlanan bu çay sayesinde hem selülitlerden hem fazla kilolardan kurtulacaksınız.

Selülit giderici çay tarifi için tıklayınız.