Pürüzsüz bacaklara sahip olmak, selülitlerden kurtulmak için kullanabileceğiniz bitkisel yağlar var. En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak, her biri denenmiş ve gerçekten işe yarayan selülit giderici bitkisel yağları paylaşıyoruz. Eğer, düzenli bir şekilde uygularsanız günden güne selülitler yok olacaktır.

Limon yağı ve deniz tuzu kürü tarifi

Yüksek oranda C vitamini içeren limon yağı, hücrelerin yenilenmesine yardımcı oluyor. Deniz tuzu ise, kan dolaşımını hızlandırıp pürüzsüz bir cilde kavuşmayı sağlıyor. Her iki malzemeyi aktarlar veya eczanelerden uygun fiyata satın alıp evinizin rahatlığında selülit giderici bitkisel yağlarla maske yapabilirsiniz.

Malzemeler,

 • 1 avuç içi küçük taneli deniz tuzu
 • 1 yemek kaşığı limon yağı

Deniz tuzunun cildinizi çizmemesi için küçük taneli öğütülmüş olmasına dikkat edin.

Hazırlanışı,

 1. Deniz tuzu ve limon yağını karıştırın.
 2. Basen, bacak, göbek gibi selülit olan bölgelere sürün.
 3. Cildin iyice emmesi için streç filmle sarıp bir saat bekletin.
 4. Bu sürede terlemek selülitten kurtulmayı hızlandıracaktır.
 5. Evin içinde yürüyebilir, koşabilir veya dans edebilirsiniz.
 6. Bir saatin sonunda streç filmi çıkarıp soğuk suyla durulayın.

Haftada 2-3 gün selülit giderici kürü kullanabilirsiniz.

Kahve telvesi ve biberiye kürü tarifi

Selülit giderici en iyi yöntemlerden biri, bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı kahve telvesi ve biberiye yağı kürüyle masaj yapmaktır. Aktardan veya güzellik ürünü satan mağazalardan biberiye yağı satın alabilirsiniz. Şimdi gelelim tarifimize…

Malzemeler,

Hazırlanışı,

 1. Kahve telvesi ve biberiye yağını iyice karıştırın.
 2. Selülit olan bölgelere bastırarak masaj yapıp sürün.
 3. Streç filmle sıkıca sarın ve bir saat bekletin.
 4. Sürenin sonunda soğuk suyla durulayın.
 5. Haftada 2-3 kez bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağıyla pratik bakım tarifi

Selülit giderici bitkisel yağlar arasında Hindistan cevizi yağı özellikle tavsiye ediliyor. Cildi derinlemesine nemlendiriyor, çatlak görüntüsünün azalmasına yardım ediyor, selülitten kurtulmayı sağlıyor. İnternetten, aktardan veya güzellik mağazalarından Hindistan cevizi yağı satın alabilirsiniz.

Kullanımı: Selülit olan bölgelere yetecek kadar Hindistan cevizi yağını avucunuzun içine alıp eritin. İyice bastırarak masaj yaparak yedirin. Yaklaşık bir saat bekletin ve soğuk suyla durulayın. Her gün bu bakım yöntemini kullanabilirsiniz.

Selülit giderici at kılı fırça kullanımı

Sert yapısıyla at kılı fırça, kullanıldığı bölgedeki kan dolaşımını hızlandırıyor, selülit gidermeye yardımcı oluyor. Sabah akşam at kılı fırçayla kuru tarama yapmak, hem selülitlerin azalmasına hem de toksinlerin temizlenmesine yardımcı oluyor.

Kullanımı: Biz, at kılı fırçayı her gün kullanıyoruz. Cildimiz kuruyken aşağıdan yukarı doğru dikey hareketlerle at kılı fırçayla bacak ve göbek bölgesini tarıyoruz. Aktar, internet ve güzellik mağazalarından at kılı fırça alabilirsiniz.

Yüksek Topuklar Öneriyor:

Selülit giderici bitkisel yağları uygulamadan önce cilt gözeneklerini açmak için at kılı fırçayla 5 dakika boyunca sorunlu bölgeleri tarayın. Ardından, selülit giderici bakım yöntemini uygulayın. Bu şekilde çok daha fazla verim alacaksınız.

Selülit giderici etkili yöntemler

Selülitten kurtulmak için dışarıdan bitkisel yağlarla bakım yaparken, içeriden de ödem ve toksin temizleyen yöntemleri kullanmalısınız. İster inanın ister inanmayın, ama gerçek şu ki selülitten tamamen kurtulmak için aşağıda listelediğimiz uygulamaları mutlaka yapmanız gerekiyor.

Her gün mutlaka 15 bardak su için ki cildin altına biriken ödem ve toksinler temizlensin.

Haftada en az üç gün 45 dakika yürüyün veya dans edin metabolizma hızlansın, vücut terlesin ve selülit giderilsin.

Acı biber, kekik, nane, kimyon gibi zayıflamaya yardımcı baharatları her öğünde kullanın ki hem selülitler temizlensin hem vücudunuz daha çok kalori yaksın.

Her banyoda sert bir lifle selülit olan bölgeleri ovalayın ki kalıplaşmış yağ tabakası yanmaya başlasın, selülitler yok olsun.

Doğum kontrol hapı veya farklı ilaçlar kullanıyorsanız, vücudunuzun ödem tutmasını engellemek için fazladan 4-5 bardak daha su için.

Yerken çok tatlı geliyor olabilir ama hamurlu, şerbetli, paketli gıdalar selülite ve kilo almaya sebep oluyor. Aynadaki görüntünüzden memnun olmak istiyorsanız; tatlı, yağlı, tuzlu, hamurlu gıdaları tüketmeyi azaltın.

Günlük kahve ve çay tüketimine dikkat edin. Eğer günde 3 fincandan fazla çay ve kahve içiyorsanız, bu vücudunuzdaki suyu alıp götürür ve yerine selülitleri getirin. Kendinizi sınırlayın, dengeli miktarda çay veya kahve için. Ama yanında mutlaka bir büyük bardak su olsun.

Melek tarotu