Yaz yaklaşırken basenler ve kalçalardaki selülitleri yok etmek için harekete geçmeye hazır mısınız? Selülit sorunundan kurtulmak ve pürüzsüz bir görüntüye kavuşmak için uygulayabileceğiniz etkili yöntemler var! Yüksek Topuklar ekibi olarak selülit giderici yöntemleri sizler için araştırdık. Özel haberimizi hemen okumaya başlayın ve selülit geçiren yöntemleri öğrenin.

Su içerek selülitten kurtulun!

Hem metabolizmanızın hızlanmasına, zayıflamaya ve hazmı kolaylaştırmaya yarayan su, aynı zamanda selüliti de engelliyor ve görünümü azaltıyor. Portakal görünümden kurtulmak için yapmanız gereken şeylerden bir tanesi günde 3 litre su içmek.

Fırçayla kan akışını hızlandırın!

Katılaşmış yağları eritmek ve selülite son demek için problemli bölgeleri haftada 2 kez fırçalayın. Bu işlemi banyoda yaparak kan akışını hızlandırabilir ve sonrasında Hindistan cevizi yağı kullanarak selülit görünümü azaltabilirsiniz.

Anti-selülit kremler kullanın!

Anti-selülit kremlerle bu baş belası problemden kurtulabilirsiniz. Her gün selülitli bölgelere uygulayacağınız selülit kremleri zaman içinde bölgeyi iyileştirecek ve harika kalçalara sahip olabileceksiniz.

Düzenli egzersiz yapın!

Selülitin bir nedeni de hareketsiz hayattır. Selülitten kurtulmak için her gün düzenli olarak yürüyüş yapmaya özen gösterin. Aletli ya da aletsiz egzersiz yapmaktan vazgeçmeyin. Evde selülit giderme hareketleri yapın. Bu problemli bölgedeki kan akışını hızlandırarak selülitten kurtulmanızı kolaylaştıracaktır.

Yaşam tarzınızı değiştirin!

Sağlıksız bir yaşam beraberinde selüliti getirir. Bu nedenle yaşam tarzınızı değiştirmelisiniz. Yağlı yiyeceklerden, kızartmalardan, düzensiz uyku ve fazla şekerden kurtulmalısınız. Her zaman bol bol sebze yemeye, asitli içeceklerden, sigara ve alkolden uzak durmaya özen gösterin.

Selülit giderici etkili yöntemleri öğrendiniz. Aşağıdaki konu başlıkları da ilginizi çekebilir:

Selülit için evde doğal çözümler

Selülit giderici kahve kürü

Selülit giderici bitkisel yağlar