Sosyal medyadaki paylaşımlarımızda iyi görünüp beğenilmek istiyoruz. Arkadaşlarımızla veya tek başımıza çektiğimiz selfie fotoğraflar, imajımıza dair ipuçları veriyor. Eğer, her fotoğrafta mükemmel görünmeyi hedefliyorsak; yararlanabileceğimiz püf noktalar var!

Ayna karşısında denemeler yapın!

Ünlülerin fotoğraf hilesinden yararlanmaya ne dersiniz? Herkesin iyi göründüğü bir pozu vardır. Ayna karşısında sağa sola dönerek, saçlarınızı toplayarak veya açık bırakarak denemeler yapın. İdeal pozunuzu mutlaka bulacaksınız. Dikkat ederseniz, bazı ünlüler sadece sol profilden fotoğraf çektiriyor; siz de bunu kullanabilirsiniz.

Işığı karşınıza alıp parlayın!

Eğer güneş ışığı arkanızdan görünürse fotoğraflar karanlık çıkar. Bu yüzden mutlaka ışığı arkanıza alın. Bu sayede fotoğraflar daha parlak ve doğal görünecektir. Şahane gördüğünüz bir anı, ters ışık yüzünden kaybetmek istemezsiniz, değil mi? O halde, bu püf noktasına mutlaka dikkat edin.

Çekim zamanlayıcı kullanın!

Telefon kameralarında zamanlayıcı vardır. 3 saniye veya 10 saniye sonra fotoğraf çeker. Bu şahane özellik sayesinde selfie çekerken fazladan kollarınız görünmez. Sanki fotoğrafı başka biri çekmiş gibi doğal görünür. Ayrıca, poz vermek için hazırlanmaya vaktiniz kalır. Her telefonda farklı işaret olsa da genelde saat ikonuna basarak zamanlama yapabilirsiniz.

Arka planınızı çok iyi seçin!

İnternetteki komik fotoğrafların çoğu, arka plandaki alakasız insanlar veya cisimlerden kaynaklanıyor. Selfie çekmeden önce arka planda neler göründüğünü dikkatlice kontrol edin. Özellikle, temiz fon kullanırsanız daha iyi fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Üzerinizdeki kıyafetin renkleriyle arka plan renklerinin uyumlu olmasına dikkat edin.

fotoğraf filtrelerinden faydalanın!

Sosyal medya uygulamalarının çoğunda fotoğraf düzenleme ve filtre uygulama seçenekleri vardır. Bu özellik, fotoğrafınızı daha iyi hale getirmeye yardımcı olur. Sırasıyla tüm filtreleri deneyin, en iyi göründüğünüz filtreyi uygulayın. Üstelik, fotoğrafların daha sanatsal görünmesine yardımcı olur.

Selfie çubuğu kullanarak çekin!

Daha geniş açılardan fotoğraf yakalamak istiyorsanız, artık her yerde çok uygun fiyata satılan selfie çubuğunu kullanın. Kollarınız fazla görünmez, arka plan daha ortadadır ve odak noktası değişir. Selfie çubuğunu yanınızda taşımak zorunda değilsiniz elbette, evdeki selfie çekimlerinde kullanabilirsiniz.

Hayalinizdeki sevgiliyi bulabilirsiniz!

“Selfie çekmek için neden bu kadar uğraşıyorum ki?” diyebilirsiniz ama sosyal medyayı hafife almayın! Hayalinizdeki sevgiliyi hatta iş teklifini bile sosyal medyadan alabilirsiniz. Bu yüzden paylaşımlarınızda özenli olun ve güzel göründüğünüze dikkat edin.

Photoshop yapmayı abartmayın!

Facetune gibi uygulamalar, fotoğraf üzerinde düzeltme yapmaya yardımcı oluyor ama lütfen kullanımı abartmayın! Görüyoruz ki bazı kızlar daha ince olmak için Facetune ve benzeri programlarda aşırı filtre yapıyor veya arka planı kaydırıyor. Paylaşmak için acele etmeyin, fotoğrafı bir daha inceleyin. Eğer arkada duvar, kapı kaymamışsa; kollar ve bacaklarınızın doğal görünüyorsa hemen paylaşın. Elbette, makyaj uygulamlarından yararlanıp daha canlı görünebilirsiniz.