Sarı saç doğru renkte makyaj ve kıyafetlerle kullanıldığında çok daha güzel ve havalı görünür. Peki, sarışın kadınlar ne renk giymeli? Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için sarışınlara en çok yakışan renkleri derledik.

Kırmızı

Sarışınlara en çok yakışan renklerin başında şüphesiz ki kırmızıdır. Çoğu sarışın, özel bir davet için alışveriş yaparken kırmızıya yönelir. Ancak, kırmızı giyerken hangi renklerle kombinlediğinize ve makyajınıza dikkat etmenizde fayda vardır. Bir davette dikkat çekmek istiyorsanız, baştan aşağı kırmızı giymeyi deneyin. Siyah bir aksesuar ve sade bir topuzla şıklığınızı tamamlayın. Kırmızı bir kombine en çok yakışan şeyin kırmızı ruj olduğunu da unutmayın!

Metalik renkler

Metalik renklerin kullanımı zordur. Ancak, doğru kullanıldığında sarışınlara şık bir görünüm kazandırır. Gümüş veya altın renkli bir elbise tercih ederek, onu beyaz veya siyah topuklu ayakkabı ile kombinleyin. Metalik elbisenize buğulu bir göz makyajı ve nude bir ruj çok yakışacaktır.

Açık pembe

Romantik tarzdan hoşlanıyorsanız, açık pembeler tercih edebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında, elbiseler ve gömlekler harika olacaktır. Kışın ise açık pembeyi suni kürk ve kazaklarda tercih edebilirsiniz.

Zümrüt yeşili

Zümrüt yeşili, günlük hayatta fazla kullanılan bir renk değildir. Ancak, bir davete giderken göz alıcı görünmek için tercih edebilirsiniz. Yılın modası olan parçaları zümrüt yeşili seçerek de, bu harika rengi sokak stiline uyarlamanız mümkün.

Kobalt mavisi

Kobalt mavisi, ilk başta kulağa çok iddialı ve değişik geliyor olabilir. Özellikle sarışın ünlüler tarafından çok sık tercih edilen bu rengi, siz de özel davetlerde tercih edebilirsiniz. Ufak bir öneri; kobalt mavisiyle kombin yaptığınız zamanlarda makyajınızı abartmamaya dikkat edin.

Deve tüyü

Deve tüyü, özellikle kış aylarında kabanlarda çok sık tercih edilir. Sarışın kadınlara da çok yakışan bir renktir. Siz de, dolabınıza deve tüyü renginde bir kaban alarak şık bir kış geçirebilirsiniz.

Siyah

Siyah, herkese yakışan kurtarıcı bir renktir. Ancak, sarışın kadınlarda daha dikkat çekici ve şık durur. Özellikle ne giyeceğinize karar veremediğiniz günlerde, siyah giyin ve çıkın. Baştan aşağı siyah giymenin yanı sıra, siyahı her türlü renk ve parçayla da kombinleyebilirsiniz.

Beyaz

Beyaz, kullanması zor ama göz alıcı bir renktir. Özellikle yaz aylarında beyaz elbiselere dolabınızda yer açın. Hafif bronz ten ve sarı saçlarınızla beyaz bir elbise giydiğinizde kusursuz görüneceksiniz.

Sarışınlara en çok yakışan renkleri öğrendiniz.

Yüksek Topuklar öneriyor:

Sarı saçlar için makyaj önerileri

Sarı saç bakımı nasıl yapılır?