Benim gibi ince telli saçlara sahipsiniz ve saçlarınızdaki dökülme çok mu fazla oluyor? Bugün size deneyip memnun kaldığım bir sarımsaklı şampuanı anlatacağım. Bizzat kendim kullandığım için şampuanın özellikleri ile ilgili bilgileri gönül rahatlığı ile sizlere aktaracağım. Öncelikle ince telli saçlara sahip olanlarda dökülme daha fazla olmakta buna bir de stres, mevsim geçişleri ve çeşitli hastalıklar eklendiğinde saç dökülmesi oranlarının kişileri üzücü derecede fazla olduğu görülmektedir. Benim yaşadığım saç dökülmesi de bu kadar üzücü bir oranda gerçekleşmişti. Ancak saç dökülmesinin engellenmesine yardımcı olarak kullandığım sarımsaklı şampuan bu sorunuma büyük ölçüde olumlu katkı sağladı.

Saçlarımın daha dolgun, canlı, dikkat çekici, hacimli bir görüntüye kavuşmasını istiyordum. Bunun için çeşitli şampuanlar, saç bakım kürleri denedim. Ancak bir fayda görmedim. Bir arkadaşımın sarımsaklı şampuan kullanmamı tavsiye etmesi üzerine kullanmaya başladığım şampuanın, saç dökülmesinin engellenmesine yardımcı olmada ne kadar etkili olduğu fark ettim. İlk önce bir şampuanın içinde sarımsak olması bana çok tuhaf geldi ve bu şampuanın kötü kokacağını düşünerek ön yargılı davrandım. Ancak merakıma yenilip bir eczaneye giderek önce şampuanın kokusuna baktım. Ardından 49 Türk Lirası olması sebebiyle fiyatının da gayet uygun olduğunu düşünerek şampuanı satın aldım.

Aldığım şampuanın saç dökülmesinin engellenmesine yardımcı olma konusunda çok büyük bir fark yaratacağını düşünmesem de yine de saçlarım üzerinde nasıl bir etki bırakacağı ile ilgili büyük merak içerisindeydim. Şampuanı tavsiye doğrultusunda banyoda saç diplerime ve saç tellerime masaj yaparak iyice yedirdim. Şampuanın bu aşamada iyice köpürdü. Durulanması da oldukça kolay olan şampuanı kullandıktan sonra saçlarımdaki boyanın etkisi ile saçlarımın biraz sertleşmiş olduğunu fark ettim. Ancak zaten saçlarımın kolay taranması için kullandığım argan yağı sayesinde saçlarım yeniden yumuşak bir yapıya büründü. Saçlarımı gayet rahat bir şekilde taradıktan sonra tarakta kalan saç tellerine baktım. Uzmanların normal olarak belirttiği 100 tele kadar dökülme oranından çok daha az bir oranda saç dökülmem olduğunu gördüm.

Tarama işlemini tamamladıktan sonra saçlarımı, kurutma makinesi ile orta ayarda kuruttum ve ortaya çıkan görüntü beni çok memnun etti. Kısa sürede saç dökülmesinin engellenmesinde yardımcı katkı sağlayan bu şampuan, saçlarımın daha canlı, dolgun, eskiye oranla çok daha az dökülen bir hale gelmesini sağladı. Çok kısa sürede etkili çözüm veren sarımsaklı şampuan sayesinde saçlarımın istediğim hale gelmesi beni son derece mutlu etmişti. Kısacası bu şampuan, ince telli saçlara sahip olan ve çok fazla dökülme yaşayan herkesin saçlarının daha dayanıklı bir yapıya sahip olmasına ve saç dökülmesinin engellenmesine katkı sağlayacak özelliktedir.