sarimsakli-limon-kuru

Fazla kilolardan kurtulmak ve sağlıklı yaşamak için temiz beslenmenin özünde doğal ve katkısız besinleri tercih etmek vardır. Ben de hayatıma buna özen gösteriyor, vücuduma iyi bakmak için doğal kürler kullanıyorum. Bu sayede, sağlığım güçleniyor ve formumu koruyabiliyorum. Sizlere, çok beğenerek kullandığım sarımsaklı maydanoz kürünün tarifini vereceğim ve kolay kilo vermenin keyfini yaşamanızı sağlayacağım.

Sarımsaklı maydanoz kürünün malzemeleri çok kolay bulunuyor hem de çok ekonomik. Gece uyumadan önce yiyeceğiniz için sarımsak kokusu yapmıyor, yani günlük hayatınızı aksatmıyor. Tarif ettiğim şekilde sarımsaklı maydanoz kürünü kullanırsanız, yağ yakmaktan enerji hissetmeye kadar süper faydalarını göreceksiniz. Çünkü hem sarımsağın faydaları hem maydanozun faydaları kilo vermek için harika etkiler yaratıyor!

Her gece uyumadan 5-10 dakika önce taze olarak hazırlayacağınız bu tarif, her yaştan insan ve emziren anneler kullanabilir. Şimdi tarifine geçiyorum:

Malzemeler,

  • 1 diş sarımsak
  • Yarım limonun suyu
  • 5 dal maydanoz

Hazırlanışı,

  1. Maydanoz ve sarımsağı incecik doğrayın veya robotta çekin.
  2. Doğradığınız malzemeleri limon suyuyla karıştırın.
  3. Bu karışımı, hap içer gibi üzerine bir bardak suyla yutun.

[wp_ad_camp_4]

Sarımsaklı maydanoz kürü kullanırken dikkat edilecekler:

Bu kür, vücuttan ödem söktürmeye ve yağ yaktırmaya yardımcıdır. Fazla suyu ve ödemi idrarla dışarı atmanızı sağlar. Bu yüzden, kürü uygularken günde 15 bardak su mutlaka içmelisiniz.

Kür, düşük tansiyon problemi olan kişilere uygun olmayabilir. Birkaç gün deneyin, sizdeki etkilerini gözlemleyin, eğer herhangi bir sorun görmüyorsanız, küre devam edin. Sorun varsa, kullanmayı bırakın.

Emziren annelerin kullanmasına uygundur ama hamileler için uygun değildir.

Bu kürü, 9 gün boyunca her gün kullanacaksınız, daha sonra 2 hafta boyunca ara vereceksiniz. Sonra yeniden 9 gün boyunca kullanacaksınız. İstediğiniz kiloya inene kadar bu şekilde kürü yapmaya devam etmelisiniz.

Hızlı ve kolay kilo vermenin yollarından biri, her gün yürüyüş, egzersiz, yüzme gibi sporlar yapmaktır. Lütfen şu hataya düşmeyin: hiçbir kür, tek başına sizin kilo vermenizi sağlamaz. Bunlar destek besinlerdir. Mantık yürütün: istediğiniz her şeyi yiyerek, spor yapmayarak, su içmeyerek ama bu şekilde bitkisel kürler yaparak kilo vermek mümkün olsa dünyada şişman kalmazdı. Bu yüzden doğru düşünün. Tatlıdan, ekmekten, kızartmadan olabildiğince uzak kalın.

ArzuHafif ve mutlu günler dilerim! 🙂

Arzu Karabulut

Facebook: https://www.facebook.com/YuksekTopuklarNet

Yüksek Topuklar / Genel yayın yönetmeni

Instagram’dan takip etmek için: https://instagram.com/arzukarabulut1