Salep içmenin 10 şaşırtıcı faydasını öğrenin!

salep-faydalari-nelerdir

Salebin faydaları nelerdir?

Soğuk havalarda sıcacık bir fincan tarçınlı salep içmek bize keyif veriyor; siz de seviyor musunuz? Salebin şaşırtıcı faydalarını öğrendikten sonra daha fazla içmek isteyeceksiniz! Tatlı isteğini gidermekten cinsel gücü artırmaya kadar salebin faydaları Yüksek Topuklar’da!

Söze başlarken, çok önemli bir noktaya değinmek istiyoruz: Marketlerde toz veya sıvı halde hazır satılan saleplerin içinde şeker, nişasta ve koruyucu kimyasal maddeler vardır. Bu sebeple salebin mucize faydalarından yararlanmak için aktardan katkısız toz salep almalı, evde kendiniz pişirmelisiniz. Merak etmeyin, özel haberimizin sonunda ev yapımı salep tarifini sizinle paylaşacağız.

Grip ve öksürüğe şifa olur!

Salep, kış aylarında sıkça karşılaşan grip, nezle, öksürük gibi hastalıklara doğal şifa oluyor. Özellikle, boğaz ağrısı ve öksürüğe iyi gelen salep, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Ailede herkesin güvenle içebileceği salep, hastalıklara karşı tam koruma sağlıyor.

Aç kalmadan kilo verdirir!

Aç kalmadan kilo vermek isteyenler, ara öğünlerinde bir fincan tarçınlı salep ve bir avuç içi kadar kuruyemiş yiyebilirler. Midede uzun süre kalarak tok hissetmeyi sağlıyor, kan şekerini düzenliyor ve tatlı isteğini doğal yoldan gideriyor.

Yağ yakma hızını yükseltir!

Sütle pişirilen salep, içerdiği kalsiyum ve protein desteğiyle vücudun daha fazla yağ yakmasını sağlar. Kilo verme sürecinde sağlıklı olan kasları korumak, kötü yağ hücrelerini yakarak kilo vermektir; işte sütlü salep mucizevi özellikleriyle yağ yağma hızını yükseltiyor.

Salep düşük kalorilidir!

Bir bardak sütle pişirilen salep sadece 100 kaloridir. Diyet yapanların bile günde 1500-2000 kalori alabileceğini göz önünde bulundurursak, salep tok tutma özelliğiyle de en iyi diyet içeceklerden biridir. Ara öğünde bir fincan salep ve bir adet mevsim meyvesi yiyerek kolayca kilo verebilirsiniz.

evde-salep512

Kabızlık gidermede çok etkilidir!

Suyla veya sütle pişirildiğinde koyulaşıp yoğun kıvam alan salep, adeta yumuşacık bir süngerle siliyormuş bağırsakları tertemiz yapıyor. Toksinleri, besin kalıntılarını temizliyor. Ayrıca, kabızlığa iyi gelen besinlerden biri olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Karın şişkinliğini giderir!

Yemeği fazla kaçırdığınızda veya genel bir şişkinlik, gaz probleminiz olduğunuzda bir fincan tarçınlı salep içebilirsiniz. Çünkü salep, sindirim sistemi ve bağırsakları rahatlatır; fazla gazın vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Vücut enerjisini artırır!

Soğuk ve karanlık kış günlerinde enerji düşer, halsizlik olur. Salep, içerdiği faydalı özler sayesinde hem vücut enerjisini artırıp yorgunluk giderir hem de ruh halini olumlu etkileyip mutluluk verir.

Salebin 7 mucizevi faydası

  1. Adet düzensizliğine iyi gelir.
  2. Cinsel gücü artırıcı özelliktedir.
  3. Kabızlık ve şişkinliği giderir.
  4. Hemeroidi rahatlatır.
  5. Sindirimi kolaylaştırır.
  6. Hafızayı ve zihni güçlendirir.
  7. Vücut ısısını artırıp soğuktan korur.

salep-tarifi-banneri

Görsel kaynağı: Refika’nın Mutfağı

Yorum Yapın

vestel