California Cevizi
California Cevizi

Sahurda 3 adet ceviz yiyin çünkü!

Sahurda tok tutan besinlerden ceviz hakkında detaylı bilgileri siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz! Ramazan’da sahurda ceviz yemek, çok faydalıdır. Her zaman sofranızda bulundurmanızı öneriyoruz, bu şifalı besinle kendinize daha iyi bakacaksınız.

Sahurda üç adet ceviz yemenizi tavsiye ediyoruz çünkü sağlık açısından yüksek faydaları olduğu gibi uzun süre tok hissetmenize yardımcı oluyor.

Yaz döneminde oruç tuttuğumuz için uzun saatler besinsiz kalıyoruz. Bu yüzden, iftar ile imsak arasındaki sürede, besin değeri yüksek yiyecekler tercih etmemiz gerekiyor. Protein içeren ceviz, vücudun kas kaybını koruyor. Ayrıca, sindirimi uzun sürdüğü için tokluk süresini uzatıyor.

Omega 3 yağları içeren ceviz, kalp ve beyin sağlığını korumaya yardımcı oluyor. Oruçluyken halsizlik ve dikkat dağınıklığı gibi sorunlarına giderilmesine doğal çözüm oluyor.

E vitamini içeren ceviz, vücudumuzun vitamin ihtiyacını önemli ölçüde karşılıyor. Bu sayede, sağlığımızı koruyarak ibadetimizi yerine getirmiş oluyoruz.

Cevizin içeriğindeki faydalı yağlar, hem tok kalmayı sağlıyor hem de tatlı isteği gibi krizlerin giderilmesine yardımcı oluyor. Sahurda ceviz yemek, kabızlığın giderilmesine faydalıdır. Bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlar.

Sahurda mutlaka 3 adet ceviz yemenizi tavsiye ediyoruz. Ertesi gün kendinizi çok enerjik ve mutlu hissedeceksiniz.

Yorum Yapın

vestel