Kadınlar makyajsız hallerini soluk ve sağlıksız bulurlar. Genellikle bu görünümden kurtulmak için makyaj yapmayı tercih ederler. Hayatın koşuşturmacası, düzensiz uyku ve sağlıksız beslenme sonucu sağlıksız görünen ciltlerimizi saklamak isteriz. Ancak, cildimize ve kendimize bakım yaparsak harika görünebileceğimizi unutmamalıyız.İşte, Yüksek Topuklar olarak makyaj yapmaktan sıkılan ya da cildine kozmetik ürünleri sürmek istemeyenlere sağlıklı ve güzel görünebilmeleri için birkaç öneri;

Cildin sağlıklı görünmesi

Cildinizin daha sağlıklı görünmesi için bir yemek kaşığı papatya çayını 1 bardak suyla karıştırın ve 30 dakika demlenmeye bırakın. Hafif soğuduktan sonra bir çay kaşığı bal ekleyin ve 2 hafta boyunca kahvaltıdan önce bu çayı için. Cildinizdeki tazelenmiş ve sağlıklı görüntüyü fark edeceksiniz!

Yıpranmış ve kırılmış saçlardan kurtulma

Bakımsız ve kötü görünmenin sebeplerinden biri de elbette saçlar. Kırılmış, yıpranmış ve bakımsız saçlarla sağlıklı iyi görünmeniz mümkün değil. Evde hazırlayabileceğiniz bir maskeyle sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Bir yumurta sarısını çırpın ve yarım bardak katkısız yoğurt ekleyin. Bir yemek kaşığı hint yağı, avokado yağı, jojoba yağı ve hindistan cevizi yağı da ekledikten sonra iyice karıştırın. Bu karışımı ıslak saçınıza uygulayın ve bir bone takarak 1 saat bekletin. Ardından durulayın. Bu maske saçlarınızı besleyecek ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayacak.

Daha uzun görünen kirpikler

Hint, badem, susam yağlarını eşit miktarda karıştırıp içine bir ampüle vitamini ekleyin. Bu karışımı küçük bir kavanoza koyup ve her gece yatmadan önce temizlediğiniz bir rimel fırçası ile ya da pamuk çubuk yardımıyla kirpiklerinize sürebilirsiniz. Düzenli kullanımda 2 hafta içinde kirpiklerinizin uzadığını ve çoğaldığını göreceksiniz.

Güçlü ve beyaz tırnaklar

Güzel ve güçlü tırnaklar için parmaklarınızı limon suyunda bekletebilirsiniz.

Düz ve parlak saçlar

Bir muzu soyun ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ile birlikte blenderdan geçirin. Daha sonra iki yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı katkısız yoğurt ekleyin. Yapışkan ve lapa bir hale gelene kadar karıştırın. Islak saçınıza uygulayın, 30 dakika bekletin ve durulayın. Bu karışımla saçlarınız kabarmayacak ve parlayacak.

Çatlamış dudaklardan kurtulun

Belkide güzel ve bakımlı görünmemizi sağlayan en büyük etkenlerden biri sağlıklı duran yumuşak ve bakımlı dudaklar. Bunun için lipstick ya da ruj sürmek zorunda değilsiniz. Evde yapacağınız dudak bakımıyla nemli ve sağlıklı dudaklara sahip olabilirsiniz. Eşit miktarda ekşi krema ve havuç suyunu karıştırın. Bu karışımı dudaklarınıza sürün ve 7 dakika bekledikten sonra durulayın.

Beyaz dişler

Bembeyaz ve bakımlı dişler herkesi etkiler. Gülümsemenizle birlikte kendine güveniniz artar. Bu yüzden sağlıklı, temiz ve bakımlı dişler çok önemlidir. Çok ilginç olsa da diş beyazlatma da aktif karbon çok etkilidir. İnternetten satın alabileceğiniz tıbbi kapsül karbonlarla dişinizi fırçalayın ve durulayın. Beyazladığını göreceksiniz!

Koyu göz halkalarını yok edin

Her ne kadar cildiniz ve diğer her şey mükemmel görünse de eğer koyu göz halkalarına sahipseniz “Hasta mısın?”, “Uyuyamadın mı?”, “Ağladın mı?” gibi sorulara maruz kalabilirsiniz. Sizi oldukça yorgun ve yaşlı gösterecek bu halkalardan kurtulmak için göz altı torbaları ve morlukları için hazırladığımız yazımıza göz atabilirsiniz.

Nemlendirilmiş pürüzsüz eller

Bakımsız ve kurumuş eller kötü bir izlenim yaratmanıza ve daha yaşlı görünmenize neden olur. Bu yüzden ellerinizi sürekli nemli tutmalısınız. Ellerine yoğun bir bakım yapmak istiyorsanız küçük bir kutu el kremini eşit miktarda sirkeyle karıştırın ve bu karışımı 2 hafta boyunca her gece yatmadan sürün.