Sağlıklı bir yaşam için su içme rehberi

Su, vücudun olmazsa olmazıdır. Kalp ve damar sağlığını korumadan cildi güzelleştirmeye, pek çok konuda faydaya sahiptir. Vücut fonksiyonlarının düzenli çalışmasını sağlar. Yeteri kadar su tüketmemek, ciltte kuruluğa, vücutta sorunlara yol açar. Bu nedenle, su içmeyi ihmal etmemek ve bunu alışkanlığa dönüştürmek gerekir. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere, 8 adımdan oluşan su içme rehberi sunuyoruz.

Kendinize bir hedef belirleyin!

Hedef belirlemek, başarılı olmak için çaba göstermenizi sağlar. Amaç sahibi olursanız, işte o zaman o amaca ulaşmak için harekete geçersiniz. Bu yüzden kendinize bir hedef belirleyin. İlk başta günde ne kadar su tükettiğinizi hesaplayın, daha sonra ne kadar daha tüketmeniz gerektiğini bulun.

Sadece susadığınızda su içmeyin!

Sadece susadığınızda su içiyorsanız, vücudunuza yeteri kadar su girmiyor demektir. Susuzluğunuzu gidermek için içtiğiniz su, vücudunuzun su ihtiyacını karşılamaz. Bu yüzden, hava koşulları, kıyafet gibi etkenlere göre su içme alışkanlığınızdan vazgeçmeyin.

Güzel bir su şişesi edinin!

Her daim yanınızda taşıyacağınız su şişesi, sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Bu aktiviteyi daha keyifli hale getirmek için kendinize renkli, güzel su şişeleri alabilirsiniz. Böylece, bahanelere sığınma durumu da ortadan kalkar. 

Suya farklı tatlar katın!

Suyun tadından hoşlanmıyorsanız ya da tadını sıkıcı buluyorsanız, suya farklı tatlar ekleyebilirsiniz. Limon, çubuk tarçın, zencefil suya lezzet vermek için en çok tercih edilen seçeneklerden. Siz daha farklı tatlar eklemek isterseniz, lavanta, turunçgil, kırmızı meyvelerle suyunuza renk verebilirsiniz.

Musluk suyunu arıtın!

Su içmenin daha ekonomik yollarını arıyorsanız, musluk suyunu arıtabilirsiniz. Bir su arıtıcı edinerek, pek tercih edilmeyen musluk suyunu, organik su haline getirebilirsiniz.

Teknolojiden yardım alın!

Teknoloji, giderek hayatımızda daha fazla yer ediniyor. Çoğu kişinin elinden düşmeyen akıllı telefonlar, su içmeme sorununa çözüm buluyor. Birçok uygulama, su içme alışkanlığınızı takip ediyor, ne kadar su içtiğinizi hesaplıyor ve size su içmeniz için hatırlatmalar yapıyor.

Su içiren yemekler tüketin!

Özellikle, baharatlı ve acı yemekler su içme isteğini artırır ve su içmeme sorunun ortadan kaldırır. Bu özelliğin yanı sıra, baharat ve acı, metabolizmayı hızlandırır ve sağlık üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Sağlıksız beslenmeyi bırakın!

Su, sağlıklı yaşamın vazgeçilmezidir. Su içme alışkanlığı edindikten sonra, diğer sağlıklı alışkanlıklara da hayatınızda yer açmalısınız. Asitli, şekerli içeceklerden, kızartma, fast food gibi yiyeceklerden uzak durun. Zararlı yiyecek ve içecekler yerine, vitamin ve mineral bakımından zengin besinlere şans verin. Susuzluğunuzu gidermek için asitli içecekler tüketmekten vazgeçin. Aksi takdirde, sağlığınız olumsuz etkilenir ve kilo artışı yaşarsınız.

Sağlıklı bir yaşam için su içme rehberini öğrendiniz. Sağlığınız için bol bol su içmeye özen gösterin.

Susuz kaldığınızı nasıl anlarsınız? Öğrenmek için hemen tıklayın!

Yorum Yapın