Mersin’de yaklaşık 2 ay süren ve geçen hafta çekimleri tamamlanan Macera ve Komedi filmi ‘Sağ Salim’’in Nisan ayında vizyona gireceği ve pek çok film festivaline aday olacağı bildirildi.

Ersoy Güler’in yönetmenliğini yaptığı ve Başrollerini Burçin Bildik, Fulya Zenginer ve Alper Saldıran’ın paylaştığı filmde diğer başlıca rollerde Hüseyin Avni Danyal, Kenan Ece, Murat Akkoyunlu, Kamil Güler, Kevork Türker, Orçun Kaptan, Tevfik İnceoğlu ve Yakup Yavru yer alıyor.

Bugüne kadar birçok televizyon dizisine yönetmenlik yapmış olan Ersoy Güler, çekimlerini tamamladıkları Sağ Salim filminin nisan ayı içerisinde vizyona gireceğini ve tüm film festivallerine aday olacağını söyledi.

Ersoy, muhabirimize yaptığı açıklamada, “Sağ Salim” filminin ölümden çok korkan ve hayatını biricik kamyonetiyle köyden kasabaya mal götürerek kazanan Salim’in, kendisi gibi kimsesiz birinin cenazesini Mersin’den Sivas’a ücretsiz götürmeyi kabul etmesiyle başlayan yol macerasını anlatıldığı belirterek, Filmin Nisan ayında vizyona gireceğini ve tüm film festivallerine aday olacağını vurguladı.

Filmin Çekimleri için Mersin’i Silifke ilçesini tercih eden ekip, bölgede yaptıkları çalışmaların çok başarılı geçtiğini, özellikle bölge insanlarının sıcaklığına, doğa ve tarihi güzelliklerine hayran kaldıklarını belirttiler.