Sonra bir ev, bahçesi olan ve havuzlu ama mutlaka bahçesinde oynayan hayvanlar. Bir kedi, bir köpek mesela… İki katlı kutu gibi bir ev, bakma bahçesinde havuz olduğuna!


Bir odası boydan boya kütüphane, çeşit çeşit kitap ve mutfağında kavanozlarca kahve, kokusu kapıdan içeri girince insanı saran. Değişik otlar, bitki çayları, bir de cam kavanozlara sıralanmış renk renk şeker ve çikolatalar.


Bahçede kocaman bir salıncak, çiçekli kumaşlardan minderi ve hemen yakınında bir hamak. Yerde kocaman renkli minderler ve elbette bahçeyi saran göz alıcı çiçekler.


Düşlere para mı kesiyorlar? Hayal bu ya! Bu resimde bir şey eksik diyorsan, sadece sen ve ben… Ah, bir de usulca yağan yağmur tabii…


Verandada sallanan bir sandalye, elimde bir bardak sıcak kahve, usul usul yağmur yağmakta ve yağmurun sesine eşlik etmekte Edith Piaf… “La Vie En Rose” çalmakta radyoda ve yüreğimde bütün enstrümanlar…


Ayağımın ucuna uzanmış uyumakta köpeğimiz Kestane ve onun sıcaklığına sığınmış kedimiz Mısır. Boyuna posuna bakmadan köpeğin kulağını ısırmakta.


Ellerinde renk renk şemsiyeleriyle yoldan kadınlar, adamlar yürümekte. Uzaktan gülümseyip selamlaşmaktayım. Kitabımın sayfalarında hiç bilmediğim dünyalara yolculuklar yapıyorken, telefonuma gelen mesajın sesiyle irkilmeliyim.


Üstünde senin adın yazan mesajı açıp şu cümleyi görmeliyim: “Seni çok özledim!” Yüzümde kocaman bir gülümseme oluşmalı ve gözünü yarım açıp neden böyle mutlu olduğumu anlamaya çalışmalı Kestane…


Tam o anda bir araba yanaşmalı kapının önüne, içinden sen inmelisin. Bahçe kapısını açıp bir tarafı lavanta, diğer yanı kır çiçekleri kaplı o dar yoldan bana doğru yürümelisin. Birden durmalı yağmur, güneşe ne gerek var sen varken.


Kollarını dolayıp belime, “seni çok özledim bugün de” demelisin. Dudaklarımız birleşmeli, uzun ve sıcak bir geceye doğru geçmeli içimiz ve biz bir ömrü birlikte geçirmeliyiz. Sadece sen, ben, Kestane, Mısır ve dostların güzel kahkahaları eşliğinde….


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.