Saç uzatmak zaman ve sabır ister. Peki, saçları daha hızlı uzatmanın yöntemleri nelerdir? “Yüksek Topuklar” ekibi olarak sizler için, doğal yollarla saç uzatma hakkında hazırladığımız özel haberimizi hemen okumaya başlayın! 

Saç, kadınlar için önemli bir aksesuar görevi görür. Her kadın saçlarının havalı ve sağlıklı görünmesini ister. Bazen isteyerek kestirdiğiniz saçlar daha sonra pişmanlığa dönüşebilir. Sabırsızlıkla saçınızın uzamasını beklersiniz. İşte bu uzama sürecini hızlandırmak adına sizlere kolay ve doğal yöntemler önereceğiz.

Saç diplerinize masaj yapın!

Saç diplerine masaj yapmak, saç köklerinizi uyarır ve çabuk uzamasını sağlar. Aklınıza geldikçe saç diplerinize parmak uçlarınızla masaj yapın. Özellikle, banyo esnasında şampuan uygularken yapılan masaj saçlarınızın uzamasında etkili olacaktır.

Bol bol su için ve sağlıklı beslenin!

Saçlarınıza en büyük desteği sağlıklı beslenerek ve bol su içerek verebilirsiniz. Protein ağırlıklı beslenmek, saçlarınızın uzamasını hızlandırır.

Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamayın!

Çok sıcak suyla yıkanan saçlar yıpranır ve zarar görür. Saç derisine temas eden kaynar su, saç diplerinde kuruluk yaparak, saçlarınızın dökülmesine neden olur. Bu yüzden, saçlarınızı yıkarken ılık su kullanmaya özen gösterir.

Saçlarınızı şifalı yağlarla besleyin!

Birçok bitkisel yağ, saçları besler ve uzamasını hızlandırır. Argan yağı, tatlı badem yağı, zeytin yağı gibi yağlarla saçlarınıza şifalı bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı saç diplerine düzenli olarak uyguladığınız takdirde, dökülmelerin önüne geçtiğini ve hızlı uzadığını göreceksiniz.

Saçlarınıza zarar veren ürünlerden kaçının!

Hemen hemen her kadın, saçlarına şekil verebilmek için maşa veya föne başvurur. Bu yöntemler, saçlarınıza ısı verir ve saçlarınızın yıpranmasına neden olur. Jöle, saç spreyi gibi kimyasal ürünler kullanmak da saç için son derece zararlıdır. Özellikle bu ürünleri kullanırken saç diplerine temas ettirmemelisiniz. Aksi takdirde, saç kökleriniz tıkanır ve uzaması epey zorlaşır.

Uyurken saçlarınızın açık olmasına özen gösterin!

Çoğu kadın, uyku sırasında rahatsız olmamak için saçlarını toplayarak uyur. Sıkı bir şekilde toplanan ve yastıkla birlikte ezilen saçlar güçsüzleşir ve uzaması yavaşlar. Daha hızlı uzayan sağlıklı saçlar istiyorsanız saçlarınızı açıp uyumanızı tavsiye ederiz.

Saçlarınızı düzenli olarak kestirin!

Saç uçları zamanla kırılır. Kırık olan saçlar kopar ve bir türlü istediğiniz uzunluğa kavuşamaz. Saç kırıklarına iyi gelen tek yöntem kırıkların olduğu bölümü kestirmektir. Düzenli olarak kesilen saçlar, daha sağlıklı uzar.

Şampuan ve saç kremi kullanımına dikkat edin!

Sağlıklı saçlar için şampuan ve saç kremi seçimleri çok önemlidir. Kimyasal içerikli şampuanlar yerine bitkisel şampuanları tercih ederseniz saçınızın daha sağlıklı olacağını göreceksiniz. Şampuanı, saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Saç kremini ise saç uçlarına yedirin. Saç kremini saç diplerine uygulamak saç köklerini tıkayarak saçın uzamasına engel olur.

guzellik banner