Genellikle ince telli saçların şikayetçi olduğu, hacimsiz ve ağırlaşan saçlara sahipseniz, bu haberimiz tam size göre! ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak saçlara hacim vermenin yollarını açıklıyoruz. Pratik yöntemlerle hacimli ve havalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Değiştirin

Her zaman aynı tarafa saçları yatırmak, aynı yönde taramak ve ağırlıklı olarak belli bir noktadan saçı ayırmak, saçın bir zaman sonra düzleşmesine ve yatmasına neden olur. Saçınızı farklı modellerde kullanın.

Temiz saç

Temiz saç kabarık olur. O zaman bildiklerinizi unutun. Saçınızı önce kremleyin, sonra şampuan yapın. Kremin saçı açma etkisini kullanın, sonra şampuanla temizleyin.

Doğru kesim

Saç kesiminiz görüntüyü değiştirir. Tek bir sırada kesilmiş saçlar, saçı daha dolgun gösterir. Saçınızı kestirirken, tek bir uzunlukta olmasına özen gösterin.

TIKLA OKU: İnce telli saçlar için saç kesim modelleri

Ters kurutma

Saçınızı kuruturken makineyi dışarı doğru değil, tam tersi saç köküne doğru tutun. Bunun için en doğru yol başınızı öne eğerek tersten kurutmaktır.

Yağ ekleyin

Banyoda saçlarınıza palmiye veya Hindistan cevizi yağı ile bakım yapın. Saç diplerinize bu yağlar ile masaj yapın, sonra şampuanla yıkayın.

Kuru şampuan deneyin

Saçlarınız sürekli yağlanıyorsa, bu da saçın sönükleşmesine ve cılız görünmesine neden olur. Arada bir kuru şampuan uygulayın.

Doğru ürünler

Saçınıza kullanacağınız ürünlerde hacim veren ürünleri tercih edin. Hacim veren ürünler, saç tellerinizin zamanla kalınlaşmasında yardımcı olacaktır.

Saç derisi

Saçlarınızın ince telli olması, her zaman bu saçlarla yaşamanız anlamına gelmiyor. Yapılan araştırmalar, saç derisine iyi bakım yapıldığında, saç tipinde de iyileşme olduğunu gösteriyor. Saç diplerinize vitamin bakımı yapın.

Bukle ekleyin

Bigudiyle saçları sarmak eskilerde kaldı diyorsanız, yanılıyorsunuz. Saçlarınıza bukleli bir model vererek daha gür görünmesini sağlayabilirsiniz. Bigudiyle sarın ve hacimli görünmesini sağlayın.

Saçlara hacim vermenin yollarını öğrendiniz. Saç bakımı hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Saç kırıkları için doğal maske tarifleri

İnce telli saçlar için bakım önerileri