Saç uzatan yağlardan destek alarak sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzayan saçlara sahip olabilirsiniz. Tam fayda sağlamak için sizlere sunduğumuz doğal yağları düzenli olarak kullanmaya özen gösterin. İşte saç uzatan 5 bitkisel yağ…

Bitkisel yağlar, saçlarınızın ve saç derinizin köklerine nüfuz ederek, saçlarınızı güçlendiriyor, sağlık ve parlaklık kazandırıyor. Aynı zamanda, saçların hızlı bir şekilde uzamasını sağlıyor. Haberimizi dikkatli bir şekilde okuyun, sonunda saç uzatan yağ karışımını da göreceksiniz.

Hızlı saç uzatma için susam yağı

Susam yağı, bolca E vitamini içerir. Saçların hızla uzamasına destek olur. Aynı zamanda, saç derisinde oluşan mantar, kepek gibi problemlerin daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Saçları güçlendirir.

Saç bakımında zeytinyağı mucizesi

Zeytinyağı da susam yağı gibi bolca E vitamini içerir. E vitamini, saç ve saç derisi için oldukça faydalıdır. Doğal olarak, saçların daha hızlı uzamasına da yardımcı olur. Zeytinyağından faydalanarak, ışıl ışıl, sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç uzatan formül: Badem yağı

Badem yağı, A, B ve K vitaminleri başta olmak üzere bolca vitamin, kalsiyum, potasyum gibi mineraller ve yağ asitleri içerir. Bu sayede, kıl köklerini güçlendirir, saçların uzamasını destekler. Badem yağını, diğer doğal yağlarla karıştırarak daha etkili bir hale getirebilir, daha kısa sürede istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı saçlar için jojoba yağı

Jojoba yağı, saç derisi üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Kepek, mantar gibi saç derisi enfeksiyonlarını gidermeye yardımcı olur. Saç diplerini rahatlatır. Temiz ve sağlıklı bir saç derisi sayesinde saçlar daha hızlı uzamaya başlar.

Doğal saç uzatma yöntemi: Hint yağı

Hint yağı, E vitamini ve protein bakımından zengindir. Kan dolaşımını hızlandırır, saç enfeksiyonlarını iyileşmesini destekler. Saçların hızla uzamasını sağlar. Hint yağını, haftada 1 ya da 2 kez saç diplerine hafifçe masaj yaparak uygulayabilir, daha etkili olması için diğer doğal yağlarla karıştırabilirsiniz.

Yıpranmış saçlar için lavanta yağı

Lavanta yağı, antibakteriyel özellikler göstererek saç derisi üzerinde oluşan enfeksiyonları giderir. Bu sayede saç kökleri daha da güçlenir. Saç dökülmesi ve kuruluğunu önler, yıpranmış saçlara doğal bakım yapar. Daha sağlıklı ve güçlü da daha hızlı bir şekilde uzamaya başlar.

Saça nem veren argan yağı

Argan yağı, saç derisini nemlendirerek, saç kırılmalarını önler. Saçların hızla ve sağlıkla uzamasını sağlar. Değerli bir yağ olduğu için aldığınız argan yağının gerçek olduğuna emin olmalısınız. Argan yağı almaya karar verirseniz mutlaka güvendiğiniz yerlere gitmenizi tavsiye ederiz.

Saç uzatan yağ maskesi

Yukarıda bahsettiğimiz yağların etkisini artırmak için bir karışım hazırlayabilirsiniz. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere saç uzatan karışımı sunuyoruz.

Malzemeler;

  • 20 damla zeytinyağı
  • 20 damla Hint yağı
  • 10  damla lavanta yağı
  • 7-8 damla susam ve badem yağı (isteğe bağlı)

Hazırlanışı;

Tüm yağları küçük bir kasede güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı saçınıza köklerden başlayarak sürün. Saç diplerine sürerken parmak uçlarınızla dairesel hareketler yapın. Böylece, saç derinizdeki kan dolaşımını artırarak karışımın daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Tüm saçınızı yağladıktan sonra en az 4 saat bu şekilde bekleyin. Dilerseniz bu karışımı yatmadan önce sürebilir, sürdükten sonra saçınıza bone takarak uyuyabilirsiniz. Sabah uyandığınızda yıkayabilirsiniz.

Saçlarınızın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre yağların miktarlarını aynı oranda artırıp azaltabilirsiniz. Saç uzatan yağ karışımından tam fayda görmek için haftada 1 kez düzenli olarak uygulayın.

Bu saç bakım maskesini daha etkili bir hale getirmek için karışımın içine 1 yumurta ve bal ilave edebilirsiniz.