Güzelliği ve aklıyla fark yaratan kadınların sitesi ‘Yüksek Topuklar’ olarak sizlere harika bir güzellik rehberi hazırladık. Saç rengine göre makyaj önerilerimizi dikkate alın, güzelliğinize güzellik katın! Haberimizin sonunda makyaj hakkında diğer yazılarımızı da bulacaksınız.

Siyah saç, koyu tenler için makyaj önerileri

Siyah saçlı ve esmer tenliyseniz, makyajınızda her zaman gözlerinizi ön planda tutmalısınız. Siyah kalem ve eyeliner ile bakışları derinleştirebilir, gözlerinizi konuşturabilirsiniz. Allık ve ruj olarak da açık renkleri tercih etmelisiniz.

Sarı saç, beyaz ten için makyaj önerileri

Sarı saçlı ve beyaz tenliyseniz, makyajınızda pastel tonları tercih etmelisiniz. Gri ve pembe size en çok yakışacak renklerin başında gelir. Dudaklarınızda pembe ruj, gözlerinize gri renk far sürerek teninizi daha canlı gösterebilirsiniz.

Kahverengi saç , koyu ten için makyaj önerileri

Kahverengi saçlar ve koyu bir ten rengine sahipseniz, makyajda parlak tonları tercih etmelisiniz. Lame ve dore farlar, pembe renkli parlatıcılar ve pırıltılı pudralar sizin tarzınızdır.

Kızıl saç, koyu ten için makyaj önerileri

Shakira’nın uzun süre kullandığı kızıl saçları hatırlıyor musunuz? Eğer siz de kızıl saçlara ve esmer bir tene sahipseniz, makyajınızda pembe allık kullanmayı unutmamalısınız. Göz makyajında ise, koyu renkleri tercih etmelisiniz. Siyah göz kalemi vazgeçilmez makyaj malzemeniz olmalı. Dudaklarınızda pembe ve bordo tonlarını tercih edebilirsiniz.

Saç rengine göre makyaj önerilerimizi öğrendiniz. Makyaj hakkında diğer yazılarımızı da okuyun:

Göz şekline göre makyaj tüyoları

Cilt lekelerini gizlemek için tavsiyeler

Renkli gözler için makyaj önerileri