İlkbahar ve yaz mevsimlerinin trend saç renkleri yine doğallıktan yana! Güneşi daha sık göreceğimiz günler yaklaştıkça, artan heyecan ve ısınan havalar, herkesin içini kıpır kıpır yapıyor. Kış aylarının son bulmasıyla canlanmak isteyen kadınlar için, ilkbahar ve yaz sezonunun saç rengi trendlerini derledik. Saçlarında değişiklik yapmak isteyen kadınları mutlu edecek haberimizi hemen okumaya başlayın!

İlkbahar ve yaz sezonunda, sıcak tonlar, parlak ve dikkat çekici sarılar ön planda! Bej sarıdan, kızıl tonlarına 2018 ilkbahar ve yaz sezonunun en trend saç renklerini keşfedin. 

Bal rengi; özellikle Hollywood yıldızlarının favorisi olan bal tonu saçlar, içinizi ısıtacak. Kullanımı kolay bir saç isteyenler için bal rengi saçlar, güzel ve doğru bir tercih olacak.

Yanık turuncular; yaz sezonunda kızıl tonlar biraz daha koyulaşacak ve ısınacak. Kırmızının yoğun olduğu bu tonlar, dikkat çekici ve iddialı bir görünüm isteyen kadınların favorisi olacak.

Kaplan gözü rengi; orta tonlarda bir kahve olan bu renk, bal renginden çikolata tonlarına kadar birçok farklı renkten oluşuyor. Değişken renklerden hoşlanan kadınlar tarafından, kaplan gözü rengi bu sezon çok tercih edilecek.

Platin sarı; soğuk platin sarı her zaman olduğu gibi 2018 ilkbahar ve yaz sezonunda da trend! Sarıdan beyaza doğru olan platin saçlara, daha fazla renk katmak için mavi ve pembe tonlarında ışıltılar ekleyebilirsiniz.

Çilek sarısı; sarı ve kızılın bir araya geldiği bu renk, güneşin enerjisini fazlasıyla yansıtıyor. Bu rengi ister tek ton olarak, isterseniz sarının tonunu aralarda artırarak kullanabilirsiniz.

Bronz ombre; koyu saç renginden vazgeçemeyenler ancak biraz hareket isteyenler için bronz ombreler çok trend! Yazın sıcaklığını, saç diplerinizden uçlara doğru açılan tonlarla yansıtabilirsiniz.

Kontrast dipler; birçok ünlünün favorisi olan koyu saç dipleri, 2018 ilkbahar ve yaz sezonunda da görülecek. Sarı saçın bakım zorluğunu azaltan bu trend, açık renklerden vazgeçemeyenler için konforlu bir tercih.

Üç boyutlu kahveler; klasikleşen çikolata kahvenin farklı tonlarla harmanlandığı bu trend, alışılmışın dışında, enerjik ve hareketli.

Dingin bej; her zaman olduğu gibi bu sezonda trendler arasında yerini koruyor. Ne sıcak ne de soğuk bir tona sahip olan bej rengi saçlar, tüm cilt renklerine uyum sağlıyor.

Zengin koyu renkler, koyu ve sıcak tonlar bu sezon yükselişe geçiyor. Daha parlak ve daha sıcak kahveler, gizemli, seksi ve baştan çıkarıcı bir hava yaratmak isteyen kadınların en çok tercih ettiği renkler arasında olacak.

2018 İlkbahar/Yaz sezonu saç rengi trendlerinden sizler için derlediğimiz ve sizlere ilham olacak fotoğraflara bakmak için sayfayı aşağı doğru kaydırabilirsiniz.

Saç bakımı hakkında diğer yazılarımız:

Evde saç boyamanın püf noktaları

2018 yılının saç kesim trendleri

Genç gösteren saç modelleri ve renkleri