Yaz aylarında hem saç ve cilt bakımında bir takım değişiklikler yapmalı hem de makyaj ürünlerinde daha hafif ürünler tercih etmelisiniz. Peki, neden?

Güzellik dünyasının en önemli kurallarından biri artık mevsime göre hareket etmek. Her ne kadar geçmiş yıllarda buna çok dikkat edilmiyor olsa da, soğuk ve sıcak havanın getirdiği koşullara uygun şekilde bakım rutinini şekillendirmek gerekiyor. Önümüz de yaz olduğu için sıcaklara uygun şekilde kendinize uygun ürünlere geçiş yapmalısınız.

Mesela cilt bakımında güneş kremi kullanımına kesinlikle ağırlık vermeli, buna uygun olarak çift aşamalı temizlik yapmalı ve çok fazla ürün veya yoğun yapılı kremler kullanmamalısınız. Söz konusu makyaj olduğunda fondöten yerine renkli nemlendiriciler ve aydınlık bir kapatıcı adeta kurtarıcı rolündedir. Yanaklarda ve dudaklarda canlı ve parlak görünümler tercih edebilirsiniz. Son olarak saç bakımında ise güneş ve denizin zararlarına karşı saçlarınızın kurumasına engel olacak nem veren bakımlara şans verebilirsiniz.

Peki, bu aşamada hangi ürünlerden destek alabilirsiniz?

Yaz aylarında güneş koruması çok önemli

Az önce de bahsettiğimiz gibi güneş yüzünü en canlı haliyle göstermeye başladığından güneş kremi kullanmak sağlıklı bir cilt için kaçınılmaz konumda. Benzersiz teknolojilere sahip Shiseido güneş bakım ürünleri ise çok değerli içeriklerle hem cildinizi koruyor hem de aynı zamanda bakım yapıyor.

%66’dan daha fazla bakım içeriğine sahip Shiseido Expert Sun serisinde yer alan Shiseido Expert Sun Protector Cream SPF50+ / SPF30 yüz için formüle edilirken, Shiseido Expert Sun Protector Lotion SPF50+ hem yüz hem de vücut için kullanılabiliyor. Wetforce teknolojisi ile su ve ter ile temasta koruma daha da Heatforce teknolojisi ile de ısıyla birlikte koruma daha da artıyor.

Gün içinde güneş kremini yenilemek de bir bakıma şart. Stik formundaki ürünler ise bu anlamda büyük kolaylık sağlıyor. Shiseido Clear Sunscreen Stick SPF 50+ 4 saat boyunca cildi nemli tutabilmesi için içeriklerin %50’den daha fazlası cilt bakım içerikleri ile formüle edilen benzersiz bir ürün.

Eğer ihtiyacınız olan güneşe karşı korurken aynı zamanda cilt tonunuzu eşitleyen ürünlerse o zaman da Shiseido Sports BB Compact SPF50+ ve Shiseido Sports BB Cream SPF50+ tercih edebilirsiniz. Şehir hayatının içerisindeki koşturmacada cildinizi korumanın en güçlü yollarından birini sunan Shiseido Urban Environment Age Defense Oil-Free SPF30 ise UV ışınlarını cilt için zararlı etkilerinden, yaşlanma önleyici yararlı etkilere dönüştürür. Sadece bir güneş kremi değil, güneş enerjisiyle çalışan cilt bakımıdır.

Shiseido’nun ikonik ve 238 ödüllü serumu Ultimune Power Infusing Concentrate yılın her anı olduğu gibi yaz aylarında da cilde muhteşem bir sağlık kazandırmaya hazır. Özellikle güneş kremiyle birlikte kullanıldığında etkileri daha da artıyor ve cilde çevresel saldırganlara karşı iki kat savunma sağlıyor. Ultimune Serum ve güneş koruyucuyu birleşimi cildi güneşe maruz kalmanın neden olduğu serbest radikal hasarına karşı korurken, Ultimune cilde parlaklık, dayanıklılık, pürüzsüzlük sağlar, cildi nemlendirir ve stres, doğal yaşlanma ve hava kirliliğinin zararlı etkilerine karşı korur, cildin esnekliğini optimize eder ve cilt daha pürüzsüz görünüp derinlemesine beslenmiş hisseder.

Yaz aylarında makyajın püf noktaları

Yazın makyaj yapmak sıcaklar yüzünden zordur çünkü makyajın terden ve nemden akma, dağılma riski çoktur. Yazın fondötenleri bir tık geriye atıp, makyaj masamızın ön sırasına BB krem ve renkli nemlendiricileri alıyoruz. İnce yapılı, nemlendirici özellikli ve güneş korumalı olduklarından bu ürünler günlük hayatta gayet yeterli oluyor.

NARS  Pure Radiant Tinted Moisturizer nemlendirme sağlarken cilde sağlıklı bir parlaklık veren ikonik bir ürün. SPF30 yüksek güneş korumasına sahip ve anında cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor, gözenek ve çizgi görünümünü azaltıyor. C vitamini türevleri içeriği sayesinde sadece 4 hafta içinde cilt tonunu eşitlemeye yardımcı oluyor.

Hem göz altlarını hem de ciltteki kusurları kapatmak ve daha aydınlık bir görünüm elde etmek için NARS Radiant Creamy Concealer devreye giriyor. Bu kremsi kapatıcı hem göz çevresindeki koyu halkaları kusursuz şekilde gizliyor, hem de açık rengi aydınlatıcı olarak kullanılabiliyor. Üstelik neme ve tere oldukça dayanıklı olduğu için yaz/kış kullanıma uygun.

Makyaj yokmuş gibi hafif bir makyaj yapmak yaz ayları için olmazsa olmaz. Bu noktada da en büyük görev allık ve ruja düşüyor. Cilde doğal görünümlü ışıltı ve canlılık kazandıran likit allık NARS Afterglow Liquid Blush ultra kremsi yapısı sayesinde çok kolay uygulama sunuyor. Hem yoğun pigmentli hem de cilde bakım yapıyor.

Yaz makyajının en önemli görünümlerinden biri kesinlikle parlak dudaklar… Parlak bitişli NARS Afterglow Sensual Shine Lipstick dudaklara daha dolgun bir görünüm verirken içeriğinde Mango Yağı, yaşlanma karşıtı etkisiyle kuru dudakları pürüzsüzleştirmeye yardımcı oluyor. Ayrıca 8 saatlik nemlendirme özelliğine sahip.

Yaz aylarında saç bakımı

Hem sıcak hava ve UV ışınları hem de güneş ve havuzun etkisiyle yaz aylarında saçlar daha çok kuruyor ve yıpranıyor. Canlılığını ve rengini korumak, bununla birlikte nemini de artırmak kesinlikle dikkat etmeniz gereken şeylerde ilk sırada geliyor.

Patentli teknolojisiyle Olaplex ise sağlıklı saçlar konusunda bir uzman ve yaz bakımında da saçlarınıza hayat verecek güce sahip. Kendinize hangi ürünlerle bir rutin oluşturabileceğini ise hemen anlatalım;

Olaplex No.4 Bond Maintenance Shampoo

Olaplex No.4 Bond Maintenance Shampoo, saçlarınızı yıkarken gerekli bakımı yaparak saçlarınızın çok daha parlak ve sağlıklı olmasına yardım ediyor. Saçtaki kırılmaları azaltması, saçı derinlemesine nemlendirmesi ve elektriklenmeyi önlemesi ise özellikle yaz aylarında tam olarak saçların ihtiyacını karşılamaya yönelik.

Olaplex No. 5 Bond Maintenance Conditioner

Şampuan adımının ardından saç kremini es geçmek olmaz. Havuz ya da deniz sonrası birbirine karışan saçlara adeta ilaç gibi gelecek bu saç kremi, saçların daha kolay taranmasını sağlarken saçı derinlemesine nemlendiriyor. Daha parlak, canlı, sağlıklı ve güçlü saçlar ortaya çıkarıyor.

Olaplex No.0 Intensive Bond Building Hair Treatment

Kuru ve hasarlı saçları tekrar hayata döndürmenin en etkili yolunun sunan No.0, Olaplex’in patentli bağ güçlendirme teknolojisinin en yüksek konsantrasyonuna sahip olduğu için de saçta mucizeler yaratıyor. Çok hasar görmüş, yıpranmış saçları onarıyor, güçlendiriyor ve sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Olaplex No.3 Hair Perfector

Bir başka ikonik Olaplex ürünü ise No.3 Hair Perfector… Markanın en çok satan ürünü olmayan başaran bu saç kusursuzlaştırıcı, özellikle güneş, boya ve ısı gibi faktörlerden dolayı yıpranmış, hasar görmüş tüm saçlar için etkili ve güçlü bir bakım sunuyor. Tatile gittiğinizde mutlaka haftada 1 yapmanız gereken bir bakım. Çünkü hasarlı bağları onararak ve saç yapısını koruyarak saçın sağlıklı görünümünü ve dokusunu geri kazandırıyor. Üstelik bunu sadece 20 dakikada yapıyor.

Olaplex No.7 Bonding Oil

232 dereceye kadar UV/ısı koruması sağlayan Olaplex No.7 Bonding Oil, deniz ya da havuz başında kuruyan saçlarınıza bakım yapmak için kurtarıcı bir ürün. Hem boyu küçük olduğu için rahatça istediğiniz yere taşıyabilirsiniz hem de az miktarda ürün saçınızı parlatıp sağlıkla ışıldamasına yetiyor. Üstelik saçta yağlı bir görünüm de bırakmıyor.

Olaplex No.6 Bond Smoother

Eğer kuru, boyalı ve kimyasal işlem görmüş saçlarınız varsa, bu ürün yüksek konsantre formülüyle saçları etkileyici şekilde nemlendiriyor. Her ne kadar saç şekillendirici olsa da yoğun bir saç bakımı da sağlamış oluyor. 72 saate kadar elektriklenmeyi azaltırken, bu ürünü sürdükten sonra saçlarınızı kendi haline kurumaya bırakırsanız, bukleleri de yumuşak bir şekilde belirginleştiriyor.

Olaplex No. 8 Bond Intense Moisture Mask

Kuru, kırılgan ve yıpranmış saçları eski canlılığına kavuşturmak için haftalık saç bakım rutininizde devreye girmeye hazır. Saçlara 2 kat fazla parlaklık, 4 kat fazla nem ve 6 kat fazla pürüzsüzlük sağlayarak saçlara yoğun nem kazandırıyor.

Olaplex No. 9 Bond Protector Nourishing Hair Serum

Durulama gerektirmeyen No. 9 Bond Protector Nourishing Hair Serum saçı ısıya ve çevresel faktörlere karşı koruyor. 232 dereceye kadar ısı koruması sağlarken hava kirliliğine karşı saçlarda 48 saat boyunca kalkan oluşturuyor. Serbest radikalleri nötralize ederek saçlardaki karışıklıkları açıyor, parlaklık ve yumuşaklık kazandırıyor.