Aynaya baktığınızda yeni saçlarınızın çıktığını görmek, sizi çok mutlu eder; öyle değil mi? Yüksek Topuklar ekibi olarak, saç dökülmesini azaltan yiyecekler hakkında özel bir haber hazırladık. Günlük beslenmenizde, saç dökülmesini azaltan yiyeceklere yer vererek daha canlı ve gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Öncelikle, saça dışarıdan bakım yapmak kadar vitamin, mineral ve proteinle içeriden beslemek önemlidir. Bu yüzden, saç dökülmesini azaltmak için her iki adımı da düzenli bir şekilde uygulamanız gerekir.

Ceviz saç dökülmesini azaltıyor!

Protein içeren ceviz, saç dökülmesini azaltmaya yardımcı oluyor. Saç köklerini içeriden besliyor, daha hacimli ve canlı saçlara sahip olmanıza yardım ediyor.

Her gün bir avuç ceviz yiyerek hem saç dökülmesini azaltabilir hem sağlığınızı güçlendirebilirsiniz.

Zeytinyağı saçları içeriden besliyor!

Saç dökülmesini durdurmak için zeytinyağı ile bakım yapmayı mutlaka duymuşsunuzdur. Gerçekten etki göstermesi için zeytinyağını besin olarak almanızı tavsiye ederiz. E vitamini içeren zeytinyağı, saç yapısını güçlendiriyor.

Salatalarınıza zeytinyağı ekleyin. Isıya maruz kalmadığında zeytinyağı daha besleyici olur.

Kabak çekirdeği saçları güçlendiriyor!

Kabak çekirdeği içeriğindeki vitamin ve faydalı yağlar, saçları güçlendirmeye yardımcı oluyor. Ayrıca, östrojen hormonu dengesini sağlıyor. Bu sayede, yeni saçların çıkmasına yardımcı oluyor.

Salatalarınıza kabak çekirdeği ekleyebilir veya her gün ara öğünde bir avuç içi kadar yiyebilirsiniz.

Yumurta saç dökülmesini önlüyor!

Yumurta, anne sütünden sonra en değerli besinlerden biridir. Protein, mineral ve faydalı yağlar içerir. Saç yapısı, protein ile beslenir. Saç dökülmesini azaltan yiyecekler arasında mutlaka yumurtaya yer verin.

Her sabah kahvaltıda bir adet haşlanmış yumurta yiyebilirsiniz. Diğer öğünler için menemen gibi yumurtalı tarifler yapabilirsiniz.

Saç dökülmesi hakkında daha fazla bilgi:

“Yüksek Topuklar” olarak saç dökülmesine karşı çözümler sunan birçok haber hazırladık. Aşağıdaki başlıklara tıklayıp okuyabilirsiniz.

Saç dökülmesine evde çözüm

En etkili saç bakım maskeleri

Saç dökülmesine bitkisel çözüm

Saçları hızlı uzatan doğal formüller