bobrek-sagligina-besinler

Saç dökülmesine iyi gelen besinler

Saç dökülmesine iyi gelen besinleri düzenli tükettiğinizde, parlak ve güçlü saçlara sahip olacaksınız. Bilimsel araştırmalarla saç sağlığına faydası kanıtlanmış şifalı besinler, Yüksek Topuklar’da! Özel haberimizde tüm detaylarıyla yiyeceklerin faydalarını öğrenebilirsiniz.

  • Yumurta saç dökülmesine iyi gelir

Yumurtanın sarısında bulunan biyotin saç sağlığı açısından oldukça önemlidir. Saçların parlak olmasını sağlar. Yumurta beyazının tam pişmeden tüketilmesi biyotinin vücutta etkin kullanılmasını engeller. Bu nedenle gür ve sağlıklı saçlar için tükettiğiniz yumurtanın beyazının iyi pişmiş olduğundan emin olmalısınız.

Yumurtanın zayıflamaya faydaları için TIKLAYIN
  • Kuruyemişler saçları besler

E vitamini içerikleri ile ay çekirdeği başta olmak üzere fındık, badem ve ceviz gibi yağlı tohumlar saçların daha hızlı saç uzatmak için faydalıdır. Kalorisi yüksek bu besinlerin tüketiminde aşırıya kaçmak, sağlıklı saçlara sahip olmak isterken fazla kilo almanıza yol açabilir.

  • Ispanak saç dökülmesini durdurur

Ispanak gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler de demir mineralinden zengindir. Sebzelerde bulunan demirin vücutta kullanılabilmesi için bu sebzelerin bir miktar kıyma veya et ile pişirilmesi veya yanlarında C vitamininden zengin bir besin kaynağı tüketilmesi önerilir.

patatesin-faydalari-2015

  • Patates saç sağlığını güçlendirir

Saç ve deri sağlığı için önemli rolü olan A vitaminin öncül maddesi beta-karotenden zengindir. Bir adet tatlı patates A vitamini gereksiniminin 3 katı kadar beta-karoten içerir.

Patatesin az bilinen faydalarını öğrenmek için TIKLAYIN
  • Kivi saçları güzelleştirir

C vitamini vücutta antioksidan etki gösterir, hücre ve doku onarımını sağlar. Saçlarınızın daha parlak görünmesine yardımcı olan C vitamininin en zengin kaynaklarından biri de kividir. Günde 1 adet kivi tüketerek günlük C vitamini ihtiyacınızın yaklaşık %80’ini karşılayabilirsiniz.

  • Somon saç dökülmesini önler

En kaliteli omega-3 kaynaklarından biri olan somon, sadece kalp sağlığını değil aynı zamanda saç sağlığını da destekliyor. Kaliteli protein içeriği ve D vitamini içermesi sebebi ile saçlarınızı güçlendirir. Deri sağlığı açısından önemi olan A vitamini ile saç derisinin daha sağlıklı olmasına yardımcıdır.

Somonun mucize faydalarını öğrenmek için TIKLAYIN
  • Avokado saçlara iyi gelir

İçerdiği sağlıklı yağlar ile saçların sağlıklı ve parlak olmasına yardımcıdır. Avokado, birlikte tüketildiği diğer besinlerinde vücutta daha etkin şekilde kullanılmasına yardımcı olduğundan ötürü sadece saç sağlığını değil genel sağlığı geliştirmeye de yardımcı olur.

  • Kırmızı et saç dökülmesini yavaşlatır

Demir minerali yetersizliğinde saç dökülmesi gözlenir. Kırmızı et demirin en kaliteli kaynağıdır. Beslenme programında anemiden korunmak ve sağlıklı saçlar için düzenli yer alması gerekir.

bobrek-taslari-banner