Evde saç dökülmesini önlemek, yeni saçların çıkmasını sağlamak için çözüm önerilerimiz var. Her bir öneriyi sabırlı bir şekilde uygulayın, saç dökülmesine evde çözümün mümkün olduğunu kendi saçlarınızda göreceksiniz! Özellikle belirtmek isteriz ki, her biri denenmiş ve gerçekten işe yarar yöntemlerdir.

İstediğiniz sonucu elde etmek için sabırlı olmalı, önerilen yöntemleri düzenli bir şekilde yapmalısınız. Lütfen, bir iki kez deneyip “olmadı” deyip vazgeçmeyin. Çünkü, saç dökülmesine evde çözüm önerileri gerçekten işe yarıyor!

Avokado ile evde saç maskesi yapın!

Avokado, saç derisi ve telleri için faydalı yağlar içeren mükemmel maskelerden biridir. Haftada bir kere, avokado ile saç dökülmesine karşı bakım maskesi yapabilirsiniz. Hemen tarifini sizinle paylaşalım, çünkü saçlarınızı ipek gibi yumuşacık yaparken daha dolgun görünmesini sağlıyor.

Malzemeler,

 • Yarım adet avokado
 • 1 yemek kaşığı süzme bal

Hazırlanışı,

 1. Avokadoyu çatalla ezip püre haline getirin.
 2. İçerisine süzme balı ekleyip iyice karıştırın.
 3. Saç diplerine uçlarına kadar her bölgeye sürün.
 4. Saçınızı streç film veya poşetle sarın.
 5. Maskeyi saçlarınızda 3-4 saat bekletin.
 6. Ardından saç dökülmesine iyi gelen şampuan ile yıkayıp arındırın.

Avokadolu saç bakım maskesini haftada bir kere yapabilirsiniz. Tüm saç türleri için uygundur. Saçlarınız yağlı olsa bile kullanın, nem dengesini ayarlayacaktır.

Saç dökülmesine için doğru şampuanı seçin!

Saç bakımı ve saç dökülmesini önlemek için şampuan seçimi büyük önem taşıyor. Çünkü, bazı şampuanlar saçları kurutup cansızlaştırıyor ve dökülmesine yol açıyor. Biz size, doğrudan şampuan markası söylemeyeceğiz ama aşağıdaki özelliklere sahip şampuan almanızı tavsiye ederiz.

 • Paraben, SLS gibi kimyasal maddeler içermesin.
 • Saçları besleyen üzüm çekirdeği ve sarımsak özleri olsun.
 • Mümkünse vegan sertifikalı ve %100 doğal olsun.
 • Hindistan cevizi yağı, avokado yağı gibi faydalı içeriği olsun.

Saç sağlığınızı içeriden besleyin!

Saç dökülmesine evde çözümlerin en önemli adımlardan biri, içeriden bakım yapmaktır. Bu nasıl olacak? Saç sağlığını güçlendiren, dökülmesini önleyen besinleri günlük beslenmenize dahil edin. Aşağıdaki besinler, saçlarınız için yararlı olacaktır.

 1. Yumurta
 2. Ceviz
 3. Balık
 4. Hindi eti
 5. Yoğurt
 6. Sarımsak
 7. Soğan
 8. Badem
 9. Havuç
 • Zeytinyağı

Evde saç dökülmesine karşı bakım yapın!

Yüksek Topuklar” ekibi olarak, saç bakımı için en sevdiğimiz yöntemlerden biri, Evigen ile maske yapmaktır. Eczanede, kutusu 6 liraya satılan Evigen, yeni saçların çıkmasına ve saçların daha hızlı uzamasına yardımcı oluyor. Bu aslında, sıvı E vitaminidir. Saç derisini onarır, saç köklerini besler, saç tellerini kalınlaştırır ve dökülmesini azaltır.

Evigen kutusu içinde sıvı E vitamini ampülleri vardır. Saçınıza yetecek kadar miktarda ampülü kırın. Saç diplerinden köklerine kadar sürün. Her noktaya eşit dağılması için geniş dişli bir tarakla tarayın. Saçınızı bir bone veya streç filmle sarın. En az 5 saat veya geceden sabaha kadar bekletin. Ardından saç dökülmesine karşı şampuan ile saçlarınızı yıkayın.

Evigen ile saç bakımını haftada iki kere yapmanızı tavsiye ederiz. Düzenli uygulama için telefonunuza alarm kurun ve her hafta aynı günlerde saç dökülmesine karşı bakım yapın.

Biotin takviyesiyle saç dökülmesini önleyin!

Saçların güçlü olması için içeriden bakımın önemine değinmiştik. İyi beslenmeyle birlikte, biotin takviyesi kullanmak son derece yararlı olacaktır. Biotin, bir tür B vitaminidir. Saç ve tırnak sağlığını kuvvetlendirir. Her gün bir tablet biotin içerek saç dökülmesini önlemek için faydalı bir uygulama yapabilirsiniz. Biotin, eczanelerde satılır. Dilerseniz, önce cildiye doktoruna gidip şikayetinizi anlatıp sonra da biotin reçete etmesini isteyebilirsiniz.

Saç dökülmesine evde çözüm önerileri, bizim gerçekten uygulayıp güzel sonuç aldığımız yöntemlerdir. Umuyoruz ki, sizler için de faydalı olur.