Uzun süre saç dökülmesi problemi yaşadım ve çözüm için çeşitli yöntemlerden denedim. Nihayet, saç dökülmesini önlemenin yollarını buldum ve şimdi sizinle paylaşıyorum! Bana güvenin, çünkü bir zamanlar benim de saçlarım dökülüyordu ve bu sorundan kurtuldum. Umarım, sizin için hazırladığım faydalı bilgileri uygular ve güzel sonuçlar alırsınız.

Saç köklerini beslemek için oksijen aldım!

Saç dökülmesi nedenleri arasında en önemlisi, saç köklerinin oksijensiz kalmasıdır. Her gün açık havaya çıkıp saç köklerini oksijenle beslemenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca, günde 12 bardak su içmek, saçlarınızın ihtiyaç duyduğu oksijeni vermenizi sağlıyor. Bana güvenin: Bir zamanlar benim de saç dökülmesi sorunum vardı ama en başta bu değişikliği yaparak saçlarımı güçlendirdim.

Saç dökülmesine bitkisel çözümler uyguladım!

Saç dökülmesinden kurtulmak için bitkisel çözümlerden çok fayda gördüm. Örneğin, haftada iki kez Hindistan cevizi yağı ile saçlarıma bakım maskesi yaptım. Araştırmalar gösteriyor ki, bu yağ saçları güçlendiriyor ve yeni saçların oluşmasına yardım ediyor. Ben de deneyip gördüm ki Hindistan cevizi yağı saç dökülmesine gerçekten çok iyi geliyor.

Doğru ve faydalı besinlerle saç dökülmesinden kurtuldum!

Yetersiz beslenme, saç dökülmesinin nedenleri arasında gösteriliyor. Vücudumuzun çinko, protein, B vitamini, E vitamini gibi desteklere ihtiyacı var. Ben günlük beslenmeme saç dökülmesine iyi gelen besinler ekledim. Kısa sürede faydasını gördüm, size de şifa olması için hemen aşağıda listeliyorum:

 • Ceviz
 • Badem
 • Kabak çekirdeği
 • Havuç
 • Zencefil
 • Yumurta
 • Tavuk eti
 • Hindi eti
 • Ispanak
 • Fındık
 • Yeşillikler
 • Su

Saç dökülmesine iyi gelen şampuan kullandım!

Saçlarımın güçlenmesi ve yeniden yapılanması için içeriğinde faydalı özler bulunan şampuan kullandım. Özellikle, sarımsak içeren şampuanların saç dökülmesine iyi geldiğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Amacım size yararlı bilgi sunmak olduğu için marka belirtmeyeceğim ancak şampuan alırken saçları besleyen özler içermesine dikkat etmenizi öneririm. Ayrıca, şampuanın etkisini artırmak için bir büyük kutu şampuana bir yemek kaşığı süzme bal ekledim. Her kullanımdan önce şampuan şişesini iyice çalkaladım.

Saçlara faydalı vitamin takviyesi kullandım!

Demir, çinko, protein eksikliği saç dökülmesine neden olabiliyor. Dahiliye bölümünden randevu alıp kan testi yaptırdım ve doktorumun önerisiyle vitamin takviyesi kullanmaya başladım. Yalnız, en az 3 ay süreyle her gün alınması gerekiyor ki gerçekten fayda göstersin. Biotin, çinko, demir içeren multi vitaminler de saç dökülmesine iyi geliyor.

Sirkeli suyla saçlarımı arındırıp güçlendirdim!

Haftada iki üç kez, saçlarımı şampuanla yıkayıp temizledikten sonra durulama suyuna bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyip karıştırdım. Bunu özellikle saç diplerime uyguladım. Saçlarda kesinlikle sirke kokusu kalmıyor, emin olabilirsiniz. Saçlarımı daha sonra durulamadım yani elma sirkeli su saçımda hep kaldı. Bu özellikle saçtaki şampuan artıklarını temizlemeye yardım ediyor ve saç derisinin nefes almasını sağlıyor.

İşte ben, saç dökülmesini önlemek için bu yöntemleri kullandım. İlk bakışta zahmetli görünse bile, gerçekten denemeye değer çünkü harika sonuçlar aldım.