sarimsak-kadin

Saç dökülmesi için sarımsak kürü

Yastığınızda, tarağınızda dökülen saçlarınızı görmek mutsuzluk veriyor, değil mi? Haklısınız, saç dökülmesi gerçekten üzücü ve sinir bozucu bir durum ama çözümsüz değil! “Yüksek Topuklar” ekibi olarak sizlere, büyük annelerimizden edindiğimiz ve deneyip memnun kaldığımız sarımsak kürünü tavsiye ediyoruz. Merak etmeyin, sarımsak kokusunu nasıl gidereceğinizi de anlatıyoruz.

Saç dökülmesinin çeşitli nedenleri olabilir: Hormonal bozukluk, yetersiz bakım, su içmemek, dengesiz beslenme, uzun süreli ilaç kullanımı, sigara içmek, hamilelik gibi… Sebebi her neyse bunu kabullenmeli ve artık saç dökülmesini gidermek için harekete geçmelisiniz!

[wp_ad_camp_2]

Önemli olan, soruna karşı düzenli olarak çözüm uygulamak ve başarmanın mutluluğunu yaşadığınız günü hayal etmektir. Biz size, saç bakımı için doğal tariflerden biri olan sarımsak kürünü öneriyoruz. Çünkü, sarımsak kürünü dikkatli bir biçimde uyguladığınızda günden güne saçlarınızın güzelleştiğini, gürleştiğini göreceksiniz. Bize güvenin, kendinize özen gösterin, herkesin imreneceği saçlara sahip olun!

Saç dökülmesi için sarımsak kürü nasıl yapılır?

Sarımsak kürü tarifinde iki malzeme kullanılıyor: Sarımsak ve zeytinyağı… Bir gece önceden hazırlanan tarifi, ertesi gün saçlara uygulanıyor. Haftada 3 kez sarımsak kürü yapmanız, daha çabuk sonuç almanızı sağlar.

Malzemeler,

2 diş orta boy sarımsak

1 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı,

Sarımsakların kabuğunu soyup incecik rendeleyin. Bir kapta zeytinyağı ile karıştırın. Kapağını kapatıp sabaha kadar bekletin. (en az 12 saat bekletmek gerekiyor.)

sarimsak

Ertesi gün, istediğiniz bir saatte saçlarınızı tarayın. Sarımsak kürünü, saç çıkmasını istediğiniz bölgelere pamuk yardımıyla sürün. Yalnız dikkat edin: Sarımsak kürünü saç derisine sürmelisiniz. Parmak uçlarınızla masaj yaparak yağı iyice yedirin.

Saçınıza sıcak bir havlu veya bone sarıp bir veya iki saat bekletin.

Şimdi durulama aşamasına geçiyoruz ki bu sarımsağın kokusundan kurtulmak için de önemli bir noktadır, lütfen dikkat ediniz. Saçlarınızı hiç ıslatmayın. Avuç içinize biraz şampuan alıp biraz suyla inceltin. Sarımsak sürdüğünüz bölgelere gelecek şekilde şampuanı sürün. Elinize hafif su alıp şampuanı biraz köpürtün. Yaklaşık iki dakika bekleyin.

Bol suyla durulayın. İkinci kez şampuan yapın. Bol suyla saçlarınızı durulayın.

Eğer saçlarınızda sarımsak kokusu hissediyorsanız, bir litre ılık suyun içerisine 2 yemek kaşığı elma sirkesi veya 2 yemek kaşığı lavanta yağı ekleyip karıştırın. Baştan aşağı saçlarınıza bu karışımı sürüp 10 dakika bekletin. Durulayın.

Evet, belki biraz uğraştırıcı görünüyor ama günden güne yeni saçlarınızın çıktığını gördükçe mutlu olacaksınız ve “iyi ki sarımsak kürü yapmışım” diyeceksiniz. Bize güvenin, kendinize özen gösterin, saç dökülmesi için sarımsak kürünü düzenli uygulayın, sonuçlardan memnun kalacaksınız.

Yüksek Topuklar öneriyor:

son-icerik

Saç dökülmesini durduran yiyecekler: Saç dökülmesini durduran yiyeceklerle bol bol beslendikçe, sarımsak küründen daha fazla fayda göreceksiniz. Aşağıdaki besinleri hemen yemeye başlayın, hem kilo vermeye yardımcı hem de saç dökülmesi için!

 • Ceviz
 • Havuç
 • Ispanak
 • Yumurta
 • Balık
 • Sarımsak
 • Zeytinyağı
 • Kabak çekirdeği
 • Isırgan otu
 • Keten tohumu
 • Çörekotu
 • Süt

Saç dökülmesini önlemek için 10 kural

 1. Her gün 15 bardak su için, saç köklerine oksijen gönderin.
 2. Açıkhavada 20 dakika yürüyüp kan akışını hızlandırın.
 3. Alkol, sigara gibi kötü alışkanlıklardan kurtulun.
 4. Saçlarınızla çok oynamayın.
 5. Gerekmedikçe boya, fön, perma yaptırmayın.
 6. İki günde bir kez saçlarınızı yıkayın.
 7. Kaliteli şampuan ve saç kremi kullanın.
 8. Stresten kurtulmak için çabalayın.
 9. Saçlarınızı tararken nazik olun.
 10. Saçlarınızı bol suyla durulayın, şampuan artığı kalmasın.