Size en uygun saç rengi için teninizin özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha etkili ve güzel sonuçlar elde etmek istiyorsanız, Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere sunduğumuz saç boyası rengi seçimiyle ilgili ipuçlarını hemen okumaya başlayın!

Parlak ve ışıltılı bir teniniz varsa

İçinde altın sarısı ve kızıl tonlarını barındıran renkler teninizin ışıltısını daha da ortaya çıkartacaktır.

  • Sarışınlar; bal ve bakır renklerini tercih edebilirler.
  • Kumrallar; açık kumral, kestane veya kızıl kahveyi tercih edebilirler.
  • Esmerler; gece mavisi, alev kızılı gibi iddialı renkleri tercih edebilirler.

Mat bir teniniz varsa

Küllü renkleri tercih etmelisiniz. Seçeceğiniz boyanın içinde teninizle kontrast oluşturacak altın sarısı yahut kızıl tonları bulunmamasına dikkat edin. Aksi halde teniniz saçlarınızın yanında cansız bir görünüme kavuşabilir.

  • Sarışınlar; şampanya, bej tonlarını tercih edebilirler.
  • Kumrallar; çikolata rengi ve küllü kahveleri tercih edebilirler. Bu arada çikolata kahvesinin Türk kadınlarının kendilerine en çok yakıştırdığı saç rengi olduğunu hatırlatmak isteriz.
  • Esmerler; sonbahar kızılı veya viyole gibi nötr renkleri tercih edebilirler.

Nötr bir teniniz varsa

Teni ne çok mat ne de çok ışıltılı olan kadınlar aramızda en şanslılarımız! Çünkü onlar ister sarışın ister kumral ister esmer olsunlar kendilerini mutlu hissedecekleri neredeyse her rengi seçebiliyorlar.

Saç boyası rengi seçimi hakkında ipuçlarını öğrendiniz. Yine de renk seçiminde doğal saç renginizden birkaç tondan fazla oynama yapmamakta fayda var.

Genç gösteren saç modelleri ve renklerini öğrenmek için tıklayın!