Sabahları uyanıp aynaya baktığınızda kendinizi daha güzel ve bakımlı görmek ister misiniz? Yumuşacık bir cilt ve harika görünen saçlarla uyanmak her kadının arzusu olabilir. Biz de en yakın arkadaşınız olarak sizlere, sabahları daha güzel uyanmak için tüyolar veriyoruz. Adeta bir prenses gibi, güzel ve dinlenmiş olarak uyanmak istiyorsanız özel haberimizi hemen okumaya başlayın!

Makyajınızı mutlaka temizleyin!

Tüm gün makyajlı bir ciltte durduğunuzda gözenekler tıkanır ve cilt nefes alamaz. Pudra, fondöten, allık gibi makyaj malzemeleri uzun süre ciltte kaldığında cilde zarar verir. Sivilce oluşumuna neden olur. Bu nedenle uyumadan önce makyajınızı mutlaka temizlemelisiniz.

Cildinizi nemlendirmeyi unutmayın!

Cilt uyurken su kaybeder. Bu nedenle, nem takviyesi yapmak adına, yatmadan önce cildinizi nemlendirmelisiniz. Böylece, cildiniz daha canlı ve yumuşacık olacaktır. Aynı uygulamayı el ve ayaklarınız için de yapabilirsiniz.

Saçlarınızı hafifçe toplayın!

Uyumadan önce saçları sıkıca toplamak hem saç köklerine zarar verir hem de sabah uyandığınızda saçta toka izi oluşmasına neden olur. Uyurken saçlarınız sizi rahatsız ediyorsa gevşek, kumaş kaplı lastik tokaları tercih edebilirsiniz.

Vücut bakımını atlamayın!

Cilt bakım rutininizi gerçekleştirdikten sonra vücut bakımınıza da özen gösterin. Tüm gün yorulan ayaklarınıza masaj yapın ve nemlendirin. Daha sonra çorap giyin ve ayaklarınız kremi emene kadar bekleyin. Böylece, krem ayaklarınızı daha iyi yumuşatacaktır.

Uyku pozisyonu önemlidir!

Yüz üstü uyumak, yüzünüzü yastıkla sıkıştırır ve kırışıklık oluşmasına neden olur. Bu nedenle en doğrusu sırt üstü uyumaktır. Ayrıca, yastığınızın yüksek olması da kan dolaşımını artırarak şiş bir yüzle uyanmanızı önler.

Kalite uyku uyuyun!

Kaliteli uyku için uyuduğunuz ortamın rahat ve huzurlu olması çok önemlidir. Uyku eksikliği, sizi yorgun ve solgun gösterir. Bu nedenle, gece uykularınızın yeterli ve kaliteli olması gerekir.

Sabahları daha güzel uyanmak için sizlere verdiğimiz tüyoları uygulayarak güne daha bakımlı ve güzel başlayabilirsiniz.

Sabahları mutlu uyanmanın yollarını öğrenmek için hemen tıklayın!