Güzel bir cilde sahip olmak için ona iyi bakmalısınız. Ancak, iyi bir cilt bakımı için çok fazla ürün kullanmanız gerekmez. Az ama doğru ürünlerle cildinizi canlı ve sağlıklı tutabilirsiniz. Özellikle sabahları cildinize doğru şekilde bakım uyguladığınız takdirde dış etkenlerin olumsuz etkilerini azaltmanız mümkün. Peki, sabah cilt bakım rutini nasıl olmalı? İşte cevabı…

İlk olarak cildinizi temizleyin!

Sabah uyanır uyanmaz, yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Böylece, kan dolaşımını harekete geçirmiş olursunuz. Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak için de haftada bir veya iki kez peeling etkili ürünler kullanabilirsiniz.

İkinci adım: Cildinizi nemlendirin!

Cildinizi temizledikten sonra cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle nem takviyesi yapın. Dilerseniz nemlendirici etkili kağıt maskelerle cildinizi nemlendirebilirsiniz. Özellikle kuru cilt tipine sahipseniz, bu adımı kesinlikle atlamayın.

TIKLA OKU: Kuru ciltler için nemlendirici önerileri

Göz çevresini nemlendirmeyi unutmayın!

Göz çevresini nemlendirmek de cilt bakımı rutininde atlanmaması gereken adımlardan biri. Yoğun nem veren ve aydınlık bir görünüm kazandıran göz çevresi kremlerine bir göz atın deriz!

TIKLA OKU: En iyi 8 göz çevresi kremi

Güneş koruyucusuz dışarı çıkmayın!

Son adımınız cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak olmalı. Güneş ışınları, cildi erken yaşlandırarak, kırışıklık, leke gibi oluşumlara neden olmakta. Bunun için cilt tipinize ve mevsime uygun güneş koruyucuları cilt bakım rutininize dahil etmeyi unutmayın.

TIKLA OKU: Uyku öncesi 8 güzellik rutini

Sabah cilt bakım rutini nasıl olmalı, öğrendiniz. Cilt bakımı hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

Cilde parlaklık veren maske tarifleri

Cilt sıkılaştırıcı doğal yöntemler

Yağlı ciltler için nemlendirici önerileri