Seni bunca zaman sonra görmek, rüyada bile olsa bozuyorsa bütün dengemi, hala özlediğimi mi gösteriyor? Ben seni unuttuğumu zannederken, içimde bir yerlerde yaşıyor musun hala?

 

Bütün kızgınlıklarımı, kırgınlıklarımı unutup, uyandığımda rüya olduğunu anlayınca beni öpüşünün, üzüldüm. Bu üzüntü bile kendi başına tuhaf değil mi?

 

Bütün gün seni düşünmeye başladım. Oysa bunca zamandır aklımın köşesinden bile geçmiyordun veya ben öyle zannediyordum. Rüyada eski sevgiliyi görmek yazan rüya tabirlerine baktım: hasret çekiyormuşum!!!

 

Hasret çektiğini bilmeden, özlüyor olabilir mi insan? Belki aklım seni unuttuğu taklidiyle kandırıyordur beni, olmaz mı? Hani sen hiç aklıma gelmeyince, ben unuttuğumu sanıyorum ya… Belki hepsi aklımın bir oyunu!

 

Rüyada eski sevgiliyi görmek, içinde bin bir değişik duyguyla hareket ettiğini göstermez mi? Pişmanlık, hesaplaşma, geçmişin analizi, şimdinin yoksunluğu ve kim bilir daha neler?

 

Rüyamda seni görünce eski sevgilim, kafam karıştı! Aslında sen değilsin konu belki, sadece yalnızlığımın kalbimdeki sesi özlem. Seni özlemek için bir sebebim olamaz, olmamalı, madem özleyeceğim niye ayrıldık diyor mantığım.

 

Madem özleyecek kadar iyiydi ilişkimiz, neden yan yana değiliz? Kalbimin, aklımın ve bilinçaltımın yoğun kavgası içinde, bir türlü çözemiyorum seninle olan sorunlarımı. Neden girdin rüyama şimdi? Aklımı mı kirletti varlığın, kalbimi mi bilemedim.

 

Ama bildiğim bir şey var: Ateş olmayan yerden duman çıkmıyor. Ya sen hala tüm dertlerine rağmen kalbimde bir yere sahipsin, ya ben geçmişin hesaplaşmasını henüz içimde bitirememişim…

 

Candan Ünal

 

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

 

candan.unal@yuksektopuklar.net

 

Twitter: @candanunal

 

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

 

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

erkekler