Rüyada ağaç dikmek, yorumcular tarafından genellikle hayırlı ve bereketli bir işe girişeceğiniz, yahut o işin bir parçası haline geleceğiniz olarak yorumlanmaktadır ancak tabii ki hangi ağacı diktiğinize göre bazı yorum farklılıkları da ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla rüyanızda diktiğiniz ağaca dair tüm ayrıntıları hatırlamaya çalışmalısınız.

Rüyada meyve ağacı dikmek, dönemsel ve mevsimlere göre değişen bir işe girişeceğiniz olarak yorumlanmaktadır. Yani seçtiğiniz işte yılın her anında para kazanmak mümkün olmayacak ve mevsimsel değişikliklerden etkileneceksiniz. Özellikle tarım ve sebze-meyve alım satımı gibi konularla ilgilenenler kendilerini bu işlerin ortasında bulabilirler.

Kış günlerinde yaprak dökmeyen çam ağacı gibi ağaçları rüyanızda görüyorsanız, ekonomik olarak zor duruma düşmeyeceğiniz ve bunun yanında sürekli olarak gelir elde edebileceğiniz belirtilmektedir. Düzenli maaş peşinde olanlar bu isteklerine kavuşabilirler.

Rüyanızda kendi evinizin bahçesine ağaç dikiyorsanız, ya evleneceğiniz ya da evliliğinizden bir çocuk sahibi olacağınız beklenmektedir. Zira genellikle bahçeye ağaç dikmek eve yeni bir aile ferdi olarak yorumlanmaktadır ancak bazı durumlarda zor durumda bir akrabanız da yanınızda bir süre kalabilir.

Rüyanızda diktiğiniz ağaç hemen yeşilleniyor ve filiz veriyorsa, iyi bir maddi duruma kavuşacağınız ancak bunu evlendiğiniz için yapacağınız anlamına gelmektedir. Yani maddi durumu sizden iyi birisi ile evlenecek ve onun mal varlığından da faydalanacaksınız.

Kuru bir ağacı rüyasında dikenler ise maalesef hem evlilik hem de iş hayatında çeşitli sıkıntılar bekleyebilirler. Ancak bu sıkıntıların üstesinden gelmeniz için sabır göstermeniz ve insanlara karşı saygılı olmanız gerekiyor. Aksi taktirde yuvanızın dağıldığını dahi görme ihtimaliniz var.

İncir ağacını rüyada dikenler ise başka bir insana farkında bile olmadan kötülük yapacaklar. Buna müsaade etmemek için hareketlerinize dikkat etmeli ve başkalarına olan etkilerinize bir göz atmalısınız.