Günün yorgunluğunu üzerimizden attığımız ve haftasonu keyfini doyasıya yaşadığımız en kıymetli yaşam alanımızdır evlerimiz. Gününün çoğunu evinde geçiren, işten çıkıp koşa koşa gelen ve tatil dönüşü evini özleyen biz kadınlar, ev dekorasyonunda yepyeni tarzlara bayılıyoruz!

İtiraf edelim biz kadınlar asırlardır romantik ortamlara, romantik sürprizlere hayran kalıyoruz.  Artık romantik dokunuşları evlerimizde de hissedebiliriz. Romantik tarzda evinizi dekore etmek veya yenilemek isterseniz önerilerimize göz atabilirsiniz.

Romantizm duvarlarda başlar!

Evlerinizde romantik dokunuşlar için duvarlarınızı yenilemekten başlayın! Klasik duvar boyalarının yerine pastel tonlarda renkler tercih edebilirsiniz. Romantik tarza uygun bebek mavisi ve bebek pembesi renklerini artık yalnızca bebek odalarında değil, evinizin her duvarına uygulayabilirsiniz. Beyaz renkte bir duvarınız varsa evinizi mint renkte mobilyalar ile döşeyebilir, duvarlarınızı yumuşak renkte duvar kağıtları ile kolayca kaplayabilirsiniz. Duvarlarınızdan birini duvar kağıdı ile kaplayıp, diğer duvarları düz bir renk ile kombin edebilirsiniz.

Romantizm

Duvar rengimden memnunum değişiklik yapmak istemiyorum sadece ufak bir değişiklik istiyorum diyorsanız, renkli stickerlar ile duvarlarınızın havasını bir anda değiştirebilirsiniz.

Duvar renginize karar verirken, mobilyalarınızın rengine uyum sağlamasına, zıt bir kombin yaratmamasına dikkat etmenizi öneririz.

Mutfaklarda Romantik Akım

Romantik akşamların leziz yemeklerini hazırladığınız, romantik dakikalara ev sahipliği yaptığınız mutfaklarınız için romantik tarzda fikirler sunuyoruz. Mutfaklarda bu tarzı nasıl mı yakalayacağız? İşte size birkaç fikir:

Mutfaklarınızda su yeşili, mavi veya lila gibi pastel renkleri tercih etmelisiniz. Mutfak dolablarınızı mint renklerinde tercih ederek, romantik bir başlangıç yapabilirsiniz. Beyaz rengine ağırlık vermek isterseniz, yanında pembenin her tonunu kullanabilirsiniz. Beyaz ahşap bir mutfak masası ile pembe sandalyeler güzel bir kombin oluşturacaktır.

29-474384-big

Mutfak’ta kolayca bulabileceğiniz kalpli, çicekli ve puanlı aksesuarlar, romantik tarzı yakalamanız için ufak ayrıntılarıdır. Vintage renkte kavanozlar ve ekose desenli çatal bıçak takımları, romantik mutfağınızın tamamlayıcı aksesuarları. Sevdiklerinizin özel günlerinde yapacağınız şık sunumları, cupcake veya kelebek desenli tabaklarda servis edebilirsiniz. Mutfak perdelerinizde gerçekleştireceğiniz ufak bir değişiklik ile tarzı tamamlamış olacaksınız. Çicekli perdeler ile mutfağınız cıvıl cıvıl olacak, sizin içiniz açılacak. Son olarak mutfaklarınızda keyifli zaman geçirebilmeniz için aydınlık olması, ışık alması önemlidir.

Salonlarınızda romantik rüzgarlar

Misafirlerimizle, sevdiklerimizle, büyüklerimizle en önemlisi ailemizle zaman geçirdiğimiz salonlar dekorasyon tarzı ile herkesin ilgisini çekiyor. Salon dekorasyonu evlerinizin en önemli bölümüdür diyebiliriz. Romantik tarzda salonlarınızı nasıl mı yenileyeceksiniz?

Öncelikle romantik tarza uygun pastel renkte bir koltuk takımı seçebilir, çicekli bir berjer ile kombin oluşturabilirsiniz. Renk sınırlaması olmadan, mavi, yeşil, turuncu veya sarı gibi tüm renkleri kullanabilirsiniz. Koltuklarınızda beyaz rengi fonda kullanarak, renkli kırlentlerle de fark yaratabilirsiniz.

Oturma grubunuzun tam ortasında olacak şekilde ahşap dikdörtgen bir sehpa ve krem renklerinde bir halı tarzın tamamlayıcıları olacaktır. Duvarlarınızdan birine büyük bir varaklı ayna veya şık bir antika asabilirsiniz. Salonunuzun tarzını klasikleştirmemek adına ikisinden birini tercih etmenizi öneririz.