Eğer evli ve çocukluysanız, ilk iş çocukları bir geceliğine akraba veya dostlardan birine postalamak. Bu gece yalnız kalmak önemli! Öyle bir çözüm bulamıyorsanız, erken yatırın.

Öncelikle içi mumlarla aydınlatılacak bir ortam oluşturun. Mum ışığı, hem kadını çok daha güzel gösterir, hem de romantizmin en önemli öğesidir. Güzel bir şişe kırmızı şarap diğer önerim. Bu ikisini bir banyo küvetinde birleştirebilirseniz, favori olan budur. Yalnız, dikkat edilecek en önemli kısım, banyonun ardından direkt olarak yatak odasına geçmemek. Bu, uzun sürebilecek bir geceyi erken bitirir, sonuçta bir bakmışsınız, mum ışıkları içinde, elinde uzak kumanda ile televizyon seyreden bir adam oturuyor salonda. Banyodan sonra da salona dönün ve sohbete devam edin.

İlk günlerinizi, neden birbirinize aşık olduğunuzu konuşmak, duygusal olarak ikinizi de aşka hazırlayacaktır. Masanın üstünde bir şiir kitabı bulundurun ve rastgele bir sayfayı açarak birbirinize okuyun.

Sevgilinize, pahalı olmayan bir hediye alın. Üstüne “bana kendini sevdirdiğin için teşekkür ederim” gibi bir not ekleyerek verin. Fonda çalınacak hoş ve erotik bir müziği atlamayın.

Hediye alamadıysanız, bir çikolatayı paketleyerek de verebilirsiniz.

Meyve, cips gibi atıştıracak şeyleri de ortamda bulundurun. Bunları birbirinize yedirmek, gecenin ilerleyen saatlerinde yapacağınız o özel sevişmeye ön hazırlık olur. Beyler genellikle bu kadar dayanamayıp, en kısa zamanda yatak odasına geçmeye çalışacaklardır. Bunu engellemek için seksi oyunlar oynayın. Soyunmalı poker gibi… Değişik olmasını istiyorsanız, daha önceden küçük boş kağıtlar hazırlayın ve ikiye ayırın. Eşinizle birlikte üstüne kendinize ait sorular yazın. Kim sevgilisi hakkındaki soruyu bilemezse, ceza alsın. Bu ceza sizin hayal gücünüze göre değişir. Ama içinde seksi bir öğe mutlaka bulunsun.

Sevişmek için acele etmeyin, ettirmeyin. Saatlerce sadece birbirinize dokunarak, ufak öpüşmelerle sohbet edin. Vakti geldiğinde ikinizde güzel bir sevişme yaşayacaksınız. Birbirinize sarılarak uyuyun ve sabah olduğunda çok güzel bir kahvaltı yapın.

Bu geceyi bozacak birkaç nokta var. Sizi kavgaya götürebilecek konulara girmeyin. İlişkinizde çözülmemiş sorunlara değinmeyin. Aileler veya arkadaşlar gibi, içinizde kırgınlık yaratabilecek sohbetlerden uzak durun. Aşktan, sevgiden konuşun. Konsantrasyonun dağılmasına müsaade etmeyin. “Geçen gün bir kazak gördüm, bana alır mısın” gibi cümlelerin yeri de bu gece değil. Siz bu gece sadece aşk için soyunun. Diğer her şey başka zamanlarda halledilebilir. Burada yazamadığım daha birçok şeyi yapabilirsiniz. Biraz hayal gücünüzü çalıştırın. Aşk dolu geceler geçirmeniz dileğiyle…

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü
Candan.unal@yuksektopuklar.net

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.