California Cevizi
California Cevizi

Basen eritip selülit gideren 5 hareket

basen-eriten-hareketler

Basen genişliği ve selülitlerden şikayetçi misiniz? Bu iki sorundan tek seferde kurtulmanızın mümkün olduğunu size müjdeleyelim! “Yüksek Topuklar” editörleri olarak her gün yaptığımız bu 5 harika hareket hem basen eritiyor hem selülit gideriyor.

Basen eritme hareketlerine bonus olarak haberimizin sonunda denenmiş yağ yakıcı çay tarifini bulacaksınız. Haydi, şimdi yepyeni bir vücuda kavuşmak için ilk adımı atın ve aynada kendinizi her görüşünüzde mutlu olun!

Basen eritme hareketleri ilk egzersizde dumbell kullanılıyor. Ancak dumbell’ınız yoksa, bir litrelik su şişesini doldurup ağırlık olarak kullanabilirsiniz. Her hareketini 10 kez tekrar edip 1 set oluşturmalısınız. Bu hareket aynı zamanda göbek eritmek için yardımcıdır, bel çevresi yağlarını yakar.

basen-eritme-hareketleri (1)

İşte yine basen eritip selülit giderici harika bir hareket, elinizde dumbell ile kollarınızı geri ve yukarı kalıdrdığınızda tüm vücut aktif hale geliyor. Bu hareketi 10 defa tekrar edip 1 set yapın, vücudunuz güçlendikçe set sayısını artırın.

basen-eritme-hareketleri (2)

 

Kalça şekillendirmek için en iyi hareketlerden biri budur, yüzüstü uzanırsınız ve başınızla bacaklarınızı yukarı doğru kaldırırsınız. Ancak zor bir harekettir, başlangıç için 5 tekrar yeterlidir, zamanla artırırsınız.

basen-eritme-hareketleri (3)

Dumbell kullanılarak yapılan bu bir tür squat hareketi selülit giderici en iyi egzersizlerden biridir. Üstelik, kol ve göğüs kaslarını çalıştırıp bu bölgedeki fazla yağları yakmaya yardımcı olur.

basen-eritme-hareketleri (4)

Yapması kolay, faydası yüksek bu hareket sayesinde sadece bacak ve basenleriniz değil kol ve karın bölgesi aktif bir şekilde çalışır.

basen-eritme-hareketleri (5)

 

Denenmiş yağ yakıcı çay tarifi için tıklayınız

Yorum Yapın

vestel