gokyuzune-bakalim

Stresten, özgüven eksikliğinden, depresyondan mı şikayetçisiniz? Tüm bu sorunlara çözüm için hayatınıza mucizeleri davet etmeye ne dersiniz? Hem yetişkinler hem çocuklar için Galeri Bohem’den Burcu Erkal Salman, resim yapmanın mucize faydalarını anlatıyor.

Göz-el koordinasyonunu sağlar

Resim ile çocuk küçük kaslarını etkin bir biçimde kullanmayı öğrenir ve göz-el koordinasyonu sağlanır.

Özgüven oluşturur

Çocuk yeni figürler çizdikçe bundan hoşnut olur. Çevresinden de onay alıyorsa bu hoşnutluk oranı artar. Bir şeyler başardığına inanır ve bu da öz güven oluşturmasını sağlar.

Kişiliğini, arzularını, kaygılarını yansıtır

Resim bir iletişim aracıdır. Kullandığı renklerle, çizdiği çizgilerle iç dünyasını kağıda yansıtır.

Resim deşarj olma aracıdır

Çocuklar resim ile birlikte, yaptıkları çizgilerle kullandıkları boya kalemleri ile, çeşitli fırça darbeleri ile gün içinde yaşadıkları çeşitli kızgınlıklarından soyunabilecekleri gibi içlerinde biriken enerjiyi meşru bir biçimde boşaltma imkanı bulurlar.

resim-yapmak-1

Resim yapmak isteyenler Galeri Bohem’de buluşuyor!

Galeri Bohem ile ilgili açıklamalarda bulunan Burcu Erkal Salman şunları söyledi: “Bohem’i kurarken Aşk’la yola çıktım. Amacım her şeyden önce bir Ressam olarak, sanat ile iç içe bir mekan yaratmaktı. Galeri’de sadece sergilerden ibaret olmamalı dedik ve zaman zaman çocuklara da workshop’lar düzenleyerek farklı etkinlikler yarattık. Bu yıl da yetişkinlere resim kursu başlattık. En büyük destekçim, benim de hocam olan Ressam Semra Hasgüleç oldu. Bohem’de Salı günleri resim kursumuz, onun farklı teknikleri ile çok daha renkli geçiyor. Avantajımız, arkadaş ortamında, eğlenerek öğrenmek isteyenlere tek teknik değil, karakalemden akriliğe, pastelden yağlı boyaya, kolaja kadar farklı bir çok teknik görebilecekleri ve sonunda da “kendileri hazır olduğunda’’ sergi açabilecekleri bir mekan olmamız..”

Zevkli sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin tercihi: Galeri Bohem

Galeri Bohem, 2014’te Burcu Erkal Salman tarafından kurulmuş, Hedeflerinin Nişantaşı’nda gelenekselleşmiş galericilik anlayışına farklı bir soluk getirmek suretiyle her sanat dalından sanatçıları, sanatseverlerle buluşturmak olduğunu söyleyen Burcu Erkal Salman samimi bir ortamda çeşitli sergiler ile beraber atölyeler düzenlemek ve sanatın değişik alanlarını; genç, yaşlı, çocuk demeden herkesle paylaştıklarını söyledi.

Burcu Erkal Salman bütün bu etkinliklerdeki amacımız ise “Yaşamımızda; ruhumuzu dinlendirmek, kendimizi yeniden keşfetmek ve bir iz bırakabilmek için üretmek” olacak.” dedi.

Galeri Bohem’i diğer sanat galerilerinden ayıran özellikler nelerdir?

Bu soruya Burcu Erkal Salman şu cevabı verdi: “Güvenilir olmamız, yeniliklere açık, sanatseverlere ve sanatçılarımıza dürüst olmamız.. Farklı olmamız, açılalı 16 ay oldu ve bu süre içinde 25 sergi,1 sanat fuarı, 2 workshop, resim kursu düzenledik. Web sitemizde, online sergi imkanı, hediyelik bölümü ve online alışveriş seçeneği kurduk. Bu kadar süreye sığdırabildiklerimiz, ileride yapabileceklerimizin teminatı herhalde..” dedi.

resim-yapmak-2

Nursel Bayram’ın “YÜZ” isimli sergisi Galeri Bohem’de!

Nursel Bayram’ın 26 Mart – 9 Nisan’da “YÜZ” isimli birbirinden vurucu eserlerden oluşan sergisini siz değerli sanatseverler Galeri Bohem’ de gezebilecekler.

1967 Tokat Turhal’da doğan değerli sanatçı Nursel Bayram, İlk Orta ve Lise eğitimini Turhal’da tamamladıktan sonra, 1994 yılında Sivas Devlet Güzel Sanatlar Fakiltesi’nde 2 yıl aldığı eğitimle resim hayatına başladı.

Yaklaşık 18 yıldır resim yapan Bayram, Sivas Valiliğinin sanatçıları arasına seçildi ve Sivas’ı tanıtmak adına birçok şehirde sergiler açtı. Bunun dışında canlı performanslara da sahip olup 7 sergi organize etmiştir. 1997 – 1998 yılları arasında 2 kişisel sergi açan Nursel Bayram 2006 yılında İstanbul’a yerleşmiş ve “Renklerin Dansı” isimli Sanat Atölyesi’ni kurmuştur.

İstanbul Bahçeşehir semtinde bulunan atölyesini ayrıca galeri olarak kullanmış ve farklı konseptlerde birçok sergi organize etmiştir. İzmir Bienal Uluslararası Fuar, Kıbrıs Kapalı Kişisel sergi, Taksim Art Galeri Canlı Performans Nursel Bayram’ın katıldığı pek çok kişisel ve karma sergilerden sadece bir kaçı.

Yurt içinde ve yurtdışında birçok sergilere katılarak zaman zaman sergiler düzenleyerek resim severlere hizmet etmektedir.