Sen ne istediğini bilen, karşısındaki insanda bir takım değerler arayan genç bir hanımsın. Madem aradıklarını bulamıyorsun, neden olayı uzatıyorsun?

Birinin iyi insan olması elbette güzeldir ancak yetmez. Çoğumuz özünde iyi insanlarızdır ancak bazı sıfatları içimizde yaşatamayız. Bir erkek örneğin, iyi bir dosttur ama iyi bir baba olamaz. İyi kocadır ama iyi evlat olamaz. Bunun gibi örneklerle dolu çevremiz.

Sen bir ilişkiden beklediklerini belirlediysen, nasıl bir insanla mutlu olacağını biliyorsan; daha azına razı gelme! Kır zincirini, çık dışarı ve istediğin kişiyi ara. Ne aradığını bildiğinde bulmak daha kolaydır. Ne yapalım elimizde bu var diye geçiştirmek, idare etmek, ileride seni daha çok mutsuz edecektir.

Daha yaşın genç, rahatlıkla seveceğin ve yanında kendini mutlu hissedeceğin biriyle birlikte ol! Hayatta hiçbir şey için razı olma, kaderci davranma! Sen elinden geleni yap, olmuyorsa evrene emanet et. Razı gelmek, yapılmamış bir yolculuk için fazla tavizdir.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Okuyucu Mektubu

Yaşım 22 erkek arkadaşımın da 22…(yaşlarımız olgunluk konusunda da problem, karakter olarak çok farklıyız…çok iyi bir insan fakat olgun,mantıklı,kararlı,ne istediğini bilen biri değil.. 🙁 karşımdaki insanın böyle olmasını istemişimdir.bir fikrimi söylüyorum..olabilir,sen bilirsin..bir kere de şöyle olması mantıklı gözüküyor..bak şöyle yaparsan daha iyi olur..deyip hayatıma yardımcı işte bu insan…zor günümde bu insan olabilir benim yanımda deyip güvenebileyim 🙁 severek başladı her şey fakat isteklerim tamamen yok oldu..ona sorduğumda: benden yapmamı istediğin bir şey var mı bir konuşalım, diye..yok isteyebileceğim çoğu şey var diyor..çözüm getirmeye çalışıyorum yine yok.. 🙁 artık kalbim ve mantığım birbirine girdi.. 🙁 bazı kişiler de sen baskın,olgun birisin olamazsın başkasıyla deyince de her şey alt üst oluyor.. 🙁 sizce bu durumda ne oluyor? Hoş yorumlarınızı bekliyorum..güzellikler dileğimle..