Cannes Film Festivali’nde tanıtımıyla büyük yankı uyandıran ve Grace Kelly’nin hayatından izler taşıyan “Grace Of Monaco” filmi Türkiye’de de gösterime girdi. Bir süre nişanlı kaldığı tasarımcı Oleg Cassini’nin Kelly’ye özel olarak hazırladığı kıyafetlerin, Monako Prensesi’nin stilinin oluşmasında büyük payı bulunuyor. 

Grace-Kelly-in-Oleg-Cassini

Cassini imzasıyla stil ikonluğuna giden yol

Hollywood’un en gözde yıldızıyken evlenip kariyerine veda eden milyonların sevgilisi Monako Prensesi Grace Kelly zarafeti ve stiliyle de herkesin beğenisini kazanmayı başarmış, gerçek bir stardı. Kelly’nin stilinde etkisi görülen Oleg Cassini, bu özel kadından esinlenerek tasarladığı kıyafetlerle Kelly’nin bir stil ikonu haline gelmesinde adeta başrolü oynadı. 

Oleg-Cassini-Grace-KellyCasini’nin tasarımı ile Cannes Film Festivali’nde

Cassini’nin onun için tasarladığı dantel detaylı, ipek tafta pembe elbiseyi 1954 yılında Cannes Film Festivali açılışında giyen Kelly bu kıyafetiyle büyük sükse yaptı. Yine Oleg Cassini tarafından tasarlanan, kadın siluetini ortaya çıkaran, kadife detaylı romantik pembe elbise ise Kelly’nin bir stil ikonu olarak akıllarda yer etmesinde önemli pay sahibi oldu.

Grace Kelly gibi daha pek çok ünlü stil ikonuna hazırladığı kostüm ve tasarımlarla adını altın harflerle moda tarihine yazdıran Oleg Cassini, kendi adını verdiği markasıyla günümüzde de şık kadınların tercihi olmaya devam ediyor. Gözalıcı Oleg Cassini tasarımları yalnızca Grace Kelly stili hayranlarının değil; düğün, davet ve partilerin yıldızı olmak isteyen stil sahibi şık kadınların da tercihi oluyor. Oleg Cassini mağazaları, hayallerinizdeki gibi tasarımlarıyla sizi ışıltılı dünyasına davet ediyor.

demet-haberalti