Her kadının ihtiyaç duyduğu güzellik sırlarını bir araya getirdik; ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak biz denedik ve memnun kaldık, siz de deneyin! İşte pratik ve doğal güzellik sırları…

Bulaşan ve kuruyan rimel

Kirpiklerimize rimel sürdükten sonra kirpik uçlarında biriken kalıntılar güzelliğimize gölge düşürür. Temiz ve kuru bir diş fırçasıyla kirpiklerinizi tararsanız kirpik uçlarında toplanmış rimel kalıntılarını temizleyebilirsiniz.

Rimelimiz kuruduğunda aklımızdan hep içine biraz su eklemek gelir ama işe yaramadığını görürüz. Size, işe yarar bir önerimiz var; rimelin kapağını sıkıca kapatın. Bardağın içine sıcak su doldurun. Kapağı kapalı rimeli 2 dakika sıcak suda bekletin. Rimeliniz yumuşayacak ve kullanıma hazır hale gelecektir.

Şekle girmeyen kaşlar

Kaşlarınız gürse ve bir türlü şekle girmiyorsa; temiz bir diş fırçasının üzerine biraz saç spreyi sıkıp kaşlarınızı tarayın. Kolayca şekle gireceklerdir.

TIKLA OKU: Kaş ve kirpik gürleştiren doğal yöntemler

Soğuk ağda bantları

Soğuk ağda bantları zamanı olmayan kadınlar için idealdir. Her ne kadar kullanma talimatında iki elinizin arasında ısıtın deseler de bu ısıtma yeterli değildir. Sadece bir dakika saç kurutma makinesini ağda bandının üzerine tutun. Ağda yeterince ısınmış olacak ve tüylerinizi mükemmel bir şekilde alacaktır. Eğer ağda bandı yapıştırdıktan sonra soğursa yine saç kurutma makinesini üzerine tutarak ısıtabilirsiniz.

Ağda sonrası

Ağda sonrasında oluşan kızarıklıklar canımızı yakar. Temiz bir poşetin içine bir parça buz koyup kızarıklık olan bölgede gezdirin. Kısa sürede acısı geçecek, kızarıklık yok olacaktır.

Sivilce problemi

Sivilce çıkacağını hissettiğinizde uyumadan önce sivilcenin üzerine süzme bal sürün. Etrafa dağılmaması için üzerine yara bandı yapıştırın. Uyandığınızda sivilceniz iyileşecektir.

Yağlı ciltler

Yağlı ciltlerin en büyük sorunu alın ve burun bölgesi üzerindeki parlamadır. Cildinizin yağ dengesini ayarlamak için bir kâse yoğurda ihtiyacınız var. Cildiniz kuruyken yoğurdu masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın. Yenilendiğinizi hissedeceksiniz.

TIKLA OKU: Yağlı ciltler için bakım önerileri

Sırt ve göğüste çıkan sivilceler

Sırtınızda ya da göğüs bölgenizde sivilce sorunu yaşıyorsanız kil maskesini deneyebilirsiniz. Aktar ve doğal ürün satan dükkanlardan alacağınız kili klasik maskeler gibi cildinize uygulamanız ve ılık suyla durulamanız yeterli!

Kuru ciltler

Kuru ciltlerin neme ihtiyacı vardır. Cildiniz için gerekli nemi sağlamak için ihtiyacınız olan tek şey; bir avuç toz şeker! Banyo suyuna bir avuç toz şeker ekleyin ve her zamanki gibi banyonuzu yapın. Teninizdeki yumuşaklığın keyfini çıkarın.

TIKLA OKU: Kuru ciltler için bakım önerileri

Acil durumlarda…

Bebekler için yapılmış ıslak mendiller acil durumlar için birebirdir. Makyaj kalıntıları, terleme, kıyafet lekeleri gibi kriz anlarında yardımınıza koşar. Kaliteli markaların ürettiği ıslak mendilleri mutlaka çantanızda bulundurun.

Makyaj temizleme

Makyaj temizlemek için mutlaka tonik almanıza gerek yok. Sadece bir adet taze limon en etkili makyaj temizleyicisidir. Üstelik cildinizdeki siyah noktaların giderilmesine de yardımcı olur.

Pürüzsüz dudaklar

Dolgun ve pürüzsüz dudaklara sahip olmak ister misiniz? O halde dişlerinizi her fırçaladığınızda dudaklarınızı da fırçalayın. Böylece dudak üzerindeki ölü derileri arındırmış olursunuz.

TIKLA OKU: Bakımlı dudaklar için doğal maske tarifleri

Saç bakımı

Güneş altında saçlarınızı korumak ve bakım yapmak istiyorsanız zeytinyağı kullanın. Saçlarınıza sürdüğünüz yağ, güneş altında ısınacak ve derinlere nüfuz edecektir.

Pudra kullanımı

Pudra; cildinizdeki kusurları gizlemek ve makyajınızın kalıcı olması sağlamak için muhteşem bir kozmetik üründür. Bazen pudra kullanımında ölçüsünü kaçırabilirsiniz. Pudra fazlalıklarını almak için tek ihtiyacınız olan ıslak mendildir. Pudra fırçasını ıslak mendille iyice silip kuruması için biraz bekleyin. Temiz fırçayı yüzünüzde gezdirip pudra fazlalığını alın.

Ruj kullanımı

Rujunuzun rengini seviyor ancak mat görünümünü beğenmiyorsanız ya da dudak parlatıcınız bittiyse biraz simli fara ihtiyacınız var! Daha parlak dudaklar için rujunuzu sürün, alt dudağınızın orta kısmına biraz simli far uygulayın.

Krem allıklar

Krem allıkların uygulaması pratiktir ve uzun süre boyunca kalıcılığını korur. Tüpte koyu renk görünen krem allıklar teninize uyguladığınız hafif ve pembemsi renk alır. Bir parça krem allığı yanaklarınıza sürün ve parmak uçlarınızla dağıtın.

Pratik ve doğal güzellik sırlarını öğrendiniz. Güzellik hakkında diğer yazılarımızı da okuyun: