kilo-vermenin-kolay-yollari
Bugün, yarın diyete başlarım derken kilolar birikti, sizi mutsuz etmeye mi başladı? ‘Yüksek Topuklar’ olarak size umut vermek için yanınızdayız! Kilo vermenin pratik yollarını öğrendiğinizde, gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor olmadığını göreceksiniz. Teker teker kilolar gidecek ve fotoğraftaki kadın gibi tartıya çıktığınızda yüzünüzde kocaman bir gülümseme oluşacak. Sonunda bu mutluluğu elde etmek için sabırlı olmaya, çabalaya değer, değil mi?

Günlük tutun : Yediklerinizin günlüğünü tutmaya başladığınızda daha az yediğinizi ve yediklerinizin kalitesine özen gösterdiğinizi göreceksiniz. Kendinize güzel bir defter, kalem alıp iyi beslenme günlüğü yapabilirsiniz. Bu, farkındalığınızı artıracaktır. Hatta, günün sonunda yediklerinizle ilgili kendinize yorumlar yapabilirsiniz. Örneğin: Bir dilim elmalı tart yedin, gelecek günlerde bunu tekrarlama canım. Çünkü, şekerli yiyecekler kilo vermeyi engeller. Çünkü, başarılı olmanın yolu aslında hatalardan ders almak ve onları sürdürmemektir.

Takıntı yapmayın: Kilonuzu takıntı yapmayın, o zaman daha fazla kilo alma riskiniz var. Stres, hem duygusal açlık yaratır hem de vücutta şişkinliğe sebep olur. Kilo vermede aslında, kişisel gelişim sözleri ve kitaplarından yardım almak en iyisi olabilir. Çünkü, düşünceleriniz hayattaki seçimlerinizi belirler. Siz eğer ‘Evet, kilo vermek istiyorum ama bunu kolayca yapacağıma inanıyorum’ derseniz, gerçekten işiniz kolaylaşır.

Yürüyün: Yürüyüşe yeni başlarken günde 10 dakika hedefi belirleyin, kendinizi daha fazlası için zorlamayın. Çünkü yapamadığınızda suçlu hisseder, iradesiz olduğunuzu düşünürsünüz. Oysaki gerçek olan şudur: Siz yeni bir alışkanlık kazanıyorsunuz, kademeyi adım adım yükseltmek en faydalı olandır. 2 hafta boyunca 10-15 dakikalık yürüyüşlerden sonra süreyi artırın. Örneğin, her gün 1 saat yürüyün. Bu alışkanlık sadece kilo için değil, tüm beden sağlığınız için gereklidir.

Hareket edin: Egzersiz yapamıyor olabilirsiniz ancak mutfakta kahve suyunun kaynamasını beklerken egzersiz yapabilir, telefonla konuşurken yürüyebilirsiniz. Özellikle, sosyal medyada vakit geçirirken yerinizde oturmak yerine evin içinde dolaşırken Facebook, Instagram’a bakmak fazladan kalori yakmanızı sağlar, fark etmeden kilo verirsiniz. Sevdiğiniz bir şarkıyı açın ve dans edin.

Küçültün: Daha küçük tabaklar kullanın, gözünüz karnınızdan önce doysun. Her gün bir yemek kaşığı daha az yemek bile, günlük kalori alımını azaltır ve kilo vermenizi kolaylaştırır. Her yudumda “Ben bununla doyacağım, çok şükür” demek bile, zayıflamayı pratik hale getirir.

yagyakan