Mevsim değişikliği, kıyafetlerinizin fazla olması ve dolabın darlığı, zaman zaman dolap düzenlemesi yapmanızı gerektirebilir. Dolabınızı pratik bir şekilde düzenlemek istiyorsanız bu haberimiz tam size göre! Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere, dolap düzenleme yöntemleri sunuyoruz.

Pratik dolap düzenleme için öneriler

Öncelikle, dolabınızdaki her şeyi bir yere yığın ve boş dolabın tozunu alın. Daha sonra, ayakkabı, kıyafet ve aksesuarlarınızı gözden geçirin. Giymediklerinizi ihtiyaç sahiplerine vermek için bir kenara ayırın. Kötü durumda olanları bir poşete koyarak çöpe atabilirsiniz. Satmak istediğiniz bir kıyafetiniz varsa, fotoğrafını çekip internette ikinci el kıyafet satışı olan sitelere yükleyebilirsiniz. Son olarak, kullanacaklarınızı dolaba yerleştirmeden önce yıkayın.

Uzun süredir giymediğiniz bir giysi için, ileride giyerim diyorsanız kendinizi kandırmaktan vazgeçin. Küçük gelen bir parçayı, zayıflama planınız yoksa dolabınızdan çıkarın. Bir veya birkaç kez kullandığınız halde sevmediğiniz parçaları satılacakların arasında koyabilir veya ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

Size özel günleri hatırlatan parçalarla artık vedalaşma zamanı! Her ne kadar o parçayla aranızda duygusal bir bağ olsa da , zamanla dolabınızda gereksiz bir kalabalık yaratır.

Ayırma işlemine zaman ayırmak istemiyorsanız, dolabınızı kategorilere göre düzenleyebilirsiniz. Örneğin sadece ayakkabı düzenlemesi yapabilir veya iç çamaşırı çekmecenizi düzenleyebilirsiniz. Böylece, tüm dolabı düzenlemek çok daha kolay olacaktır.

En sık kullandığınız parçaları öne yerleştirin. Böylece onları daha kolay bir şekilde, dolabınızı dağıtmadan bulabilirsiniz.

Bölmeli kutular, çamaşır sepetleri, takı askıları artık her yerde satılıyor. İhtiyaçlarınıza göre bu araçlardan satın alabilirsiniz.

Tek askıya birden fazla giysi asmak, aradığınızı bulmanızı zorlaştırır. Bu nedenle, askı sayısını çoğaltın ve her askıya tek bir parça asın.

Aksesuarlar, odanızı olduğundan daha dağınık gösterebilir. Bu dağınıklığı önlemek için, aksesuarlarına özel askılar, raflar yaptırabilir veya kutulardan yardım alabilirsiniz.

Ayna, bulunduğu odayı büyük gösterir. Odanız veya dolabınız darsa ayna taktırarak daha ferah ve geniş bir görüntü yaratabilirsiniz.

Özel giysilerinizi, çantalarınızı ve ayakkabılarınızı poşetlere koyarak saklayın. Böylece, dilediğiniz zaman rahatlıkla çıkarıp kullanabilirsiniz.

Odanızın kapısına günlük giysiler, pijama, sabahlık, ceket gibi en sık kullandığınız parçaları asmak için bir askı yaptırabilirsiniz. Böylece, dağınıklığı önlemiş olursunuz.

Yatak odasında genellikle sarı ışık tercih edilir. Ancak, kıyafet seçimini kolaylaştırmak için beyaz gün ışığı daha doğru bir tercihtir.

Dolabınızı daha şık bir hale getirmek isterseniz, kıyafetlerinizi renklerine göre yerleştirebilirsiniz. Böylece, aradığınızı bulmak da çok daha kolay olacaktır.

Dolap düzenleme yöntemlerini öğrendiniz. Dolabınızın düzenli bir şekilde kalmasını istiyorsanız, alışveriş konusunda daha akıllıca seçimler yapın. Böylece, dolabınızı gereksiz parçalarla doldurmamış olursunuz.