Sağlıklı beslenmeye özen gösterenler için yepyeni bir süt var! Yüksek protein içeren süt, uzun süre tokluk verip kas yapısını güçlendirirken, laktozsuz özelliğiyle sindirim sistemini rahatlatıyor.

Tüm dünyada trendleri ve tüketici ihtiyaçlarını yakından takip eden Pınar Süt; doğru beslenmeyi amaçlayan ve hayatında spora yer veren herkesin en çok ihtiyaç duyduğu ‘proteini, sağlıklı yaşamın en önemli gıdalarından “süt” ve “yoğurt” ile birleştirdi.

Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı ve Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş ev sahipliğinde NG Wellness Sapanca’da gerçekleşen toplantıda, Beslenme ve Diyet Uzmanı Selahattin Dönmez; süt tüketimi, proteinin hayatımızdaki yeri, günlük hayatta ne kadar kullanılması ve hangi yiyeceklerden nasıl alınması gerektiğiyle ilgili çok özel bilgiler verdi.

Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı; “Pınar Süt olarak hem tüketicilerimize hem de gelecek nesillere sorumluluğumuz çok büyük ve biz, bunun farkında bir markayız. Tam da bu nedenle; “Daha iyi bir yaşam için” sloganıyla yola çıktık ve nesillerin sağlıklı ve mutlu bir geleceğe sahip olması adına, üretimden rafa kadar her aşamada faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Aynı zamanda da dünya trendlerini yakından takip ediyoruz. Türkiye’yi tanıştırdığımız ilklerle her zaman sektörün bir adım önünde yola devam ediyoruz. Pınar Proteinli süt ve yoğurtlarımız da bu yolda en önemli örneğimiz” dedi.

Pınar’ın yeni bir kategori oluşturarak tüketicilerin beğenisine sunduğu yüzde 70 daha fazla protein içeren Vanilya aromalı ve Kakaolu Laktozsuz Pınar Yüksek Proteinli süt ile 16 gram protein içeren Pınar Yüksek Proteinli Yoğurt ve bu ürünlerle yapılan keyifli tarifler davetlilerden tam not aldı.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Selahattin Dönmez, hijyenik koşullarda üretilmeyen sütün, büyük riskler taşıyabileceğini ve tüketilmesinin uygun olmayabileceğini söyledi; “Türkiye protein kalitesi bakımından kalitesiz besleniyor. Toplumumuzun süt ve süt ürünleri tüketiminin arttırılması gerekiyor. Bu nedenle herkesin peynir, yoğurt ve benzeri süt ürünleri grubunun yanı sıra mutlaka günde en az 1 bardak süt içmesi gerekiyor. Sporcu beslenmesinde de oldukça önemli bir yere sahip proteinin uygun miktarda alımı ve kuvvet antrenmanları kasların güçlenmesini ve hacim kazanmasını sağlar. Egzersiz öncesi karbonhidrat, egzersiz sonrası karbonhidrat, protein ve antioksidan içeren besin tüketimi kasların korunması, gelişimi ve kas fibrinlerinde oluşan harabiyeti önler! Süt ve yoğurt bu açıdan en faydalı seçenektir”.

Hem güçlü protein hem de güçlü vitamin bileşimi ile beslenmede eksiksiz bir tamamlayıcı olacak “Pınar Protein” süt çeşitlerinin 1 bardağı (250 mL), yetişkin bir bireyin günlük protein ihtiyacının yaklaşık dörtte birini yani yüzde 25’ini karşılıyor. Pınar Yüksek Proteinli Yoğurt ise 16 gr protein içeriyor. Vanilya Aromalı ve Kakaolu iki farklı seçenekte sunulan Pınar Proteinli Süt ile “Sade” ve gerçek meyve püresi içeren, “Muzlu-Yulaflı” seçenekleri bulunan Pınar Proteinli yoğurt; hareketli yaşam tarzına sahip olanların ve spor yapanların uzun süredir arayışta olduğu önemli bir ihtiyacın tamamlayıcısı olacak. Pınar Protein Ailesi Laktozsuz olma özelliği ile de sindirime de destek olacak.