Hepimizin spora ihtiyacı var ancak zaman yetersizliği nedeniyle istediğimiz kadar kendimize özen gösteremiyoruz. Ancak, şimdi güzel bir haberi paylaşmaktan mutluyuz: İstanbul’un en merkezi noktasında pilates yapmak artık daha kolay!

Yeni nesil pilates stüdyosu Flex by Taxim, spor hekimliği uzmanları tarafından onaylanan STOTT Pilates sertifikalı eğitmenlerle Park Dedeman Levent’te hizmet veriyor. Profesyonel dansçı Moira Merrithew tarafından geliştirilen STOTT Pilates egzersizleri; vücudun esneklik ve dayanma gücünü en güvenilir seviyede geliştirmesine, omurgadaki yanlış duruştan kaynaklanan problemlerin ve eğriliklerin düzeltilmesine yardımcı oluyor.

Şehrin yoğunluğunda kendine zaman ayırmak ve tüm kaslarını çalıştırarak vücudunu şekillendirmek isteyenler Flex by Taxim Levent’te buluşuyor. STOTT Pilates sertifikalı eğitmenler öncülüğünde Park Dedeman Levent bünyesinde verilen barrefit, quickfit, breaktimefit ve functionalfit programları ile katılımcılar ruh ve beden sağlıklarını güçlendirme fırsatı yakalıyor.

Profesyonel dansçı Moira Merrithew tarafından geliştirilen, spor hekimliği uzmanları tarafından da onaylanan STOTT Pilates de omurga rehabilitasyonu ve performans yükseltme dahil olmak üzere modern egzersiz metotları uygulanıyor. Tedavi gören kişilerin yaşam kalitelerinin artırılmasında etkin rol oynayan STOTT Pilates egzersizleri sayesinde tedavi sonrası eklemlerde oluşan esneklik ve gücü artırarak, zayıflamış kas gruplarının yeniden kuvvetlendirilmesine yardımcı oluyor.

Barrefit: Bale Barı’nda yapılan derslerden oluşan, özellikle kalça, karın ve bacak şekillendirmek için ideal bir program.

Quickfit: Kısa sürede forma girmek veya kendini düzenli antrenmanlara hazırlamak için katılabileceğiniz Quickfit programında minder pilates/bale barı/cardio pilates/yogaletes antrenman çeşitlerinin uygulanacağı bir program.

Breaktimefit: Öğle saatlerinde uygulayarak akşamı kendinize bırakabileceğiniz bir program.

Functionalfit: Özellikle fazla kilolardan kurtulmak için daha sıkı bir program isteyenlere özel hazırlanan Functionalfit programı 3 kişilik gruplardan oluşuyor. Fitness ekipmanlarının da kullanıldığı bu derslerde kardiyo, ağırlık çalışmaları, dayanıklılık ve güç arttırıcı tüm egzersizlerin bir arada olduğu bir program hazırlanıyor. Derslerin gün ve saatleri, gruptaki 3 kişinin ve grup antrenörünün uygun olduğu ortak zamanlara göre ayarlanıyor.