Kendimi biraz tanıttığıma göre cildiminizin bayram ettiği günü, kaldığım yerden anlatmaya devam edebilirim. Yeniden çalışmaya başlamak ve günümüzün enerji dolu geçmesi için güzel bir kahvaltı hazırladık. Kadınlar bir araya gelince ne konuşur? Güzellik, moda ve erkekler! Bizim konumuz güzellikti ve mevsim değişiminden dolayı cildimizin kurumasından, siyah noktalardan, cilt yüzeyini kaplayıp solgun gösteren ölü hücrelerden yakındık.

 

Önümüzde bayram var ve ailelerimizin yanına gittiğimizde bizi sağlıklı, dinç ve enerji dolu görmelerini istiyorduk. Ailelerin, çocuklarını mutlu görmekten başka ne isteği olabilirdi ki? O zaman hemen harekete geçmeliydik!

 

İşi gücü bir kenara bırakıp, büyük patron Mahmut’a görünmemeye çalışarak Arzu’nun aktardan aldığı peelingi denemeye karar verdik. Aslında benim karar vermem biraz zor oldu çünkü hassas bir cildim var ve yeni çıkan ürünleri denemekten çekiniyorum. Tavsiye eden Arzu; ürün tamamen bitkisel olunca kararım netleşti: ben de kullanacağım!

 

Fransız markası olan La Claree peeling içeriğinde zeytin özleri var. Biliyorsunuz; zeytinyağı içeriğinde E vitamini var ve bu sayede cildi besliyor. Kremsi yapıdaki peeling içindeki tanecikler de cilt yüzeyine zarar vermeden derinlemesine temizlik sağlıyor.

 

Cildiniz Bayram Etsin!

 

Peeling uygulaması yapmak için elimi biraz suyla ıslatıp kullanacağım kadar peelingi parmak ucuma sıktım. Karma cilde sahip olduğum için alın, burun ve çene bölgelerime yumuşak ve yuvarlak hareketlerle sürdüm. Peeling uygulaması yaparken hassas bölgelerden olan göz ve dudak üstü çevresine sürmemeye dikkat edin, tahriş olabilir.

 

Peelingi siyah nokta olan bölgelere sürdükten yaklaşık 5 dakika sonra hafif bir yanma hissi oluştu ama ürünü önceden denemiş olan Arzu, “acı yoksa başarı yok” deyip motive etti beni her zamanki gibi! Peelingi toplamda 15 dakika bekletmem gerekiyordu. Bu sürede kahvaltı masasını toplayıp, bulaşıkları makineye dizdim derken süre doldu. Ilık suyla cildimi temizledim. Nemlendirici krem sürdüm.

 

Ve cildime dokunup kadifemsi hissi yaşamanın zamanı geldi! Evet, peeling gerçekten işe yarıyor! Kullandığım her bölgede bebek gibi yumuşaklık hissi var, bayıldım! Burnumun üstündeki siyah noktaların artık orada olmadıklarını görmekse ayrı bir mutluluktu.

 

Siz de cildinizin bayram etmesini istiyorsanız; La Claree markalı peelingi kullanabilir ya da evde ekonomik malzemelerle yapabilirsiniz.

 

Evde Peeling Tarifi

 

Haftada 1 kez uygulayacağınız peeling sayesinde siyah noktalardan, ölü hücrelerden kurtulabilir, cildinize doğal bir aydınlık kazandırabilirsiniz.

 

Malzemeler,

  • 1 adet yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı
  • 4 damla limon suyu
  • 1 çay kaşığı toz şeker

 

Hazırlanışı ve Uygulanışı,

  1. Tüm malzemeleri krem kıvamına gelene kadar karıştırın.
  2. Karışımı parmak uçlarınızla dairesel hareketler yaparak el, yüz ve boyun bölgesine uygulayın.
  3. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

 

Kuru cilde sahipseniz; cildinizi beslemek ve nemlendirmek için 1 çay kaşığı süzme bal ekleyebilirsiniz.

 

Deneme sonuçlarınızı paylaşmayı unutmayın!

 

Güzel günler dilerim…

 

 

Ezgi Yurdagül
Yüksek Topuklar – Editör

Soru ve önerileriniz için e-mail adresim: ezgi@yuksektopuklar.net