Parfümün kalıcılığı nasıl arttırılır?

Parfüm, güzelliğinizi tamamlayan imzanız gibidir. Peki, etrafınıza hoş kokular saçmanızı sağlayan parfümünüzü daha kalıcı bir hale getirmek ister misiniz? ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak sizlere, parfüm kalıcılığını artıran yöntemleri yazdık. Özel haberimizi okuyarak parfümünüzden tam verim alabilirsiniz.

Vücudunuzu nemlendirin

Kuru ve nemini kaybetmiş ciltlerde parfüm daha az kalır. Nemlendirici, bir makyaj bazı gibi parfümün teninizde uzun süre kalmasını sağlar. Duştan sonra vücudunuzu kokusuz bir nemlendiriciyle nemlendirin. Daha sonra parfümünüzü sıkın.

Doğru parfümü seçin

Bir parfümün kokusu ve kalıcılığı cilde göre farklılık gösterir. Ancak şu bir gerçek ki, Eau de Parfum formüllü ürünler Eau de Toilette olanlara nazaran her zaman daha kalıcıdır. Daha kalıcı bir koku istiyorsanız parfüm tercihinizi EDP olanlardan yana yapın. Ayrıca, baharatlı ve şekerli kokular da diğerlerine göre cildinizde daha uzun süre kalacaktır.

Bileklerinizi ovuşturmayın

Çoğumuz, parfümü sıktıktan sonra bileklerimizi birbirine sürteriz. Bu parfüm kullanımında en sık yapılan hatadır. Bilekleri ovuştururken sürtünmenin etkisiyle ten ısınır. Bunun sonucunda ortaya çıkan doğal enzimler parfümün kokusunu ve yapısını değiştirir. Bu nedenle, parfümünüzün olduğu gibi kokması ve kalıcı olması için bir kere sıkın ve teninize işlemesini bekleyin.

Vazelinden yardım alın

Parfüm, bilek içleri, boyun, dirsek içleri ve diz arkalarına uygulandığında daha etkili hale gelir. Parfümün etkisini ve kalıcılığını biraz daha artırmak için bu noktalara vazelin sürebilirsiniz. Vazelin petrolyum bazlı bir ürün olduğundan parfümün teninize tutunmasını sağlar ve hemen buharlaşmasını engeller. Böylece, parfümünüz daha kalıcı bir hale gelir.

Parfümünüzü doğru yerde saklayın

Parfümlerin içeriğindeki yağlar ve esanslar, güneş ışığına karşı hassastır. Çok daha çabuk bozulur, parfümün kokusunu ve kalıcılığını olumsuz yönde etkiler. Parfümünüzün ömrünün ve kalıcılığının daha fazla olmasını istiyorsanız, güneş ışığından uzakta, kendi kutusunda muhafaza edin. Ayrıca, bu yağlar ve esanslar neme karşı da duyarlı olduğu için parfümlerinizi banyoda saklamamaya da özen gösterin.

Parfüm kalıcılığını artıran yöntemleri öğrendiniz. Parfüm hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

Düğün gününe özel parfüm seçimi

Burçlara göre parfüm önerileri

Muhteşem parfüm seçiminin 9 kuralı

Yorum Yapın